Juokas Balio Sruogos Dievų miške


Ar juokas gali isgelbeti individa nuo vertybiu praradimo. Ironija dievu miske. Ar juokas gali isgelbeti nuo vertybiu praradimo. Dievu miskas juokas. Balys sruoga dievu miskas kokias pasakotojo vertybes isreiskia ironija. Dievu miskas ironija pavyzdziai. Juokas dievu miske. Ironija dievu miske citatos. Ironijos pavyzdziai dievu miske. Dievu miskas ironija.

Juokas Balio Sruogos Dievų miške rašinys.

Balys Sruoga-moderniosios lietuvių prozos ir istorinės poetinės dramos pradininkas, kurį labiausiai išgarsino dokumentinis-memuarinis romanas „Dievų miškas“. Šį romaną rašytojas sukūrė per du mėnesius sanatorijoje Birštone, kurioje gydėsi grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos. „Dievų miškas“-tai paties autoriaus atsiminimų knyga apie baisų koncentracijos stovyklos gyvenimą, tačiau B. Sruoga, įsukūnijęs į pasakotoją, išgyvenimus vaizduoja maudodamasis ironija, satyra ir grotesku.

Pats žodis „ironija“ yra graikų kilmės ir reiškia apsimetimą: kalbama tarsi pritariant, gėrintis, žavintis, o iš tikrųjų smerkiama, piktinamasi ar peikiama. Rašytojas, pasitelkdamas ironiją, tapo koncentracijos stovyklos sargų portretus. Tai išreiškiama tokiais jų apibūdinimais kaip „narsuoliai“, „karžygiai“, o labiausiai juos pašiepia vartojant deminutyvines formas ir vadinant „galvažukėliais“ ar „bandidėliais“. Taip pat ironiškai vaizduojamas jų žiaurus elgesys su kaliniais. Tai geriausiai atsiskleidžia XXV skyriuje „Kalinių lagerio vadas“, kuriame kalbama apie Majerį,kuris sugalvojo koncentracijos stovykloje per Kalėdas pastatyti eglę, o šalia jos kartuves. Tokį poelgį rašytojas pavadina „pavyzdingu skoniu“. Taigi, naudodamasis ironija, autorius pateikia savo neigiamą požiūrį į lagerio prižiūrėtojus, esesininkus.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (394 žodžiai)
  • Mokykla
  • Audrius
  • Juokas Balio Sruogos Dievų miške
    10 - 3 balsai (-ų)
Juokas Balio Sruogos Dievų miške. (2013 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/juokas-balio-sruogos-dievu-miske.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:40
×