Juostos užvyniojimo pavara


Įvadas. AVS veikimo principo aprašymas. AVS elementų diferencialinės ir operacinės lygtys. Operacinės lygtys ir perdavimo funkcijos. Laiko pastoviųjų ir perdavimo koeficientų skaičiavimas. Atviros sistemos perdavimo koeficiento skaičiavimas. AVS logaritminių dažninių ch-kų sudarymas, fazės ir amplitudės stabilumo atsargų radimas. Koregavimo grandies parinkimas. Pereinamųjų procesų skaičiavimas, atsiradus trikdžio pokyčiui. Kokybiniai pereinamojo proceso rodikliai. Išvados. Literatūra. Grafinė dalis. Principinė AVS juostos užvyniojimo schema. Struktūrinės AVS schemos. Logaritminė dažninė ir fazinė charakteristikos. Pereinamojo proceso kreivės.

Šiandien dabartinės technologijos ir įrenginiai yra sparčiai automatizuojami. Juos būtina automatizuoti, kadangi automatizacijos dėka yra pasiekiamas didesnis sistemos stabilumas, tikslumas ir kt. Automatizacijos pagrindas – ventilinės elektros pavaros (EP), elektroninės skaičiavimo mašinos, ir kiti automatikos įrenginiai..

Paprasčiausias galios keitiklis yra kontaktorius, kuris prijungia variklį prie tinklo, arba jį atjungia. Nuolatinės srovės reguliuojamose EP galios keitikliai gali būti elektromašininiai generatoriai arba stiprintuvai, valdomi lygintuvai, impulsiniai įtampos reguliatoriai, magnetiniai stiprintuvai.

Analizuojant tokias sistemas kiekvieną procesą galima apskaičiuoti teoriškai. Tai patogu daryti naudojant įvairius matematinius modelius, kurių dėka nesunku gauti statines, dinamines charakteristikas, bei nustatyti kitus svarbius sistemos parametrus.

Tiriamą sistemą galima suskirstyti į sudedamąsias dalis (grandis), kurios aprašomos perdavimo funkcijomis. Iš matematinės analizės galima nustatyti ar sistema stabili. Jei sistema nestabili, tai tinkamai parenkama ir įvedama koregavimo grandis. Dėl šios priežasties, sistema tampa stabili.

Sistemos stabilumą užtikrina grįžtamieji ryšiai. Stabilumas gali būti prarastas dėl dviejų priežasčių:

dėl nustatančio signalo pokyčio;

Automatikoje dažniausiai sprendžiami tokie klausimai: kaip palaikyti pastovų greitį, kaip padidinti skaičiavimų tikslumą, kaip sutrumpinti pereinamojo proceso laiką, dinaminės paklaidos mažinimas, reguliavimo diapazono didinimas, reguliavimo principo parinkimas ir jo analizė.

Ištyrę automatinio valdymo sistemą ir tinkamai parinkę jos parametrus, tik tada galėsime garantuoti saugų sistemos darbą, patogų valdymą ir ilgaamžiškumą. Be to, reikia spręsti ir ekonomines problemas, t.y. pakankamai optimizuoti sistemą, parinkti paprastas sistemos grandis, tuo sumažinant sistemos sudėtingumą.

Šio kursinio projekto tema – nuolatinės srovės pavaros ventilinis keitiklis. Todėl čia bus nagrinėjamos EP, energetinės ir informacinės elektronikos elementai.

Šio kursinio projekto tema – juostos užvyniojimo automatinio valdymo sistemos analizė, jos koregavimo grandies parinkimas ir tikslių duomenų (su mažom paklaidom) gavimas. AVS principinė schema su nuolatinės srovės varikliu pateikta 13 paveiksle. Ją sudaro nuolatinės srovės variklis, tachogeneratorius, tarpinis stiprintuvas ir tiristoriai.

  • Microsoft Word 1357 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (2052 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Juostos užvyniojimo pavara
    10 - 10 balsai (-ų)
Juostos užvyniojimo pavara. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/juostos-uzvyniojimo-pavara.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:09
×