Juozas Aputis „Autorius ieško išeities“, „Vakarėjant gražios dobilienos“ ir „Vieniša sodyba“ analizė


Juozas Aputis „Autorius ieško išeities“, „Vakarėjant gražios dobilienos“ ir „Vieniša sodyba“ analizė.


2. Novelėje lyrinis pasakotojas yra labai svarbus. Jis epitetais, palyginimais, metaforomis vaizdingai apibūdina , šaržuoja visus veikėjus, kalba III asmeniu. Novelės pabaigoje jis pristato naują personažą – patį autorių, kuris skatina skaitytoją kartu su juo mąstyti ir spręsti, kaip reikėtų elgtis studento situacijoje.

4. Bandydamas susivokti, kas čia nutiko („išsprogusiomis akimis jis žiūrėjo į žalias pelkes tolumoj, o jo galvoje tvinkčiojo viena mintis: „Ką dabar galiu padaryti? Kokia mano vieta šitoje siloso duobėje?“) veikėjas nuklysta į praeitį.

5. Pasakotojas išsako aiškią autoriaus dorovinę nuomonę – jis palaiko studentą, tačiau tos minties neperša skaitytojui, leidžia jam pačiam rinktis. Taigi šioje J. Apučio „Autorius ieško išeities“ novelėje atsiskleidė dar vienas sunkus žmonių gyvenimo etapas sovietiniais laikais. Jų kova prieš dorovinių žmogaus pamatų suirimą. Skaitytojas yra ne tik supažindinamas su žmogaus dvasiniais išgyvenimais, bet jam leidžiama ir pasinerti į potekstėje slypinčius filosofinius apmąstymus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (614 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Laima
  • Juozas Aputis „Autorius ieško išeities“, „Vakarėjant gražios dobilienos“ ir „Vieniša sodyba“ analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Juozas Aputis „Autorius ieško išeities“, „Vakarėjant gražios dobilienos“ ir „Vieniša sodyba“ analizė. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-aputis-autorius-iesko-iseities-vakarejant-grazios-dobilienos-ir-vienisa-sodyba-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 18:33
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo