Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias analizė


Meile dziazas ir velnias sutrumpinimas. Meile velnias dziazas..

Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias analizė.

Tai tragikomedija, nes šiame kūrinyje yra susipynę tragedijos ir komedijos elementai. Sudėtingas gyvenimo problemos yra iškeliamos juoko forma.

Andrius – džiazo grupės vadeiva, mėgstantis nurodinėti, iš visų reikalauja dėmėsio ir pyksta, kai jo negauna, ganėtinai egoistiškas: ”neturi nieko gražaus išskyrus jį patį”, galima sakyti, kad karštakošis, knygos pradžioje pirmas pradeda muštynes, visokiausių nuotykių ieškotojas: “nuotykis – gyvenimo druska”, kerštingas – kerštauja Beatričei už tai, kad ši su jo tėvu pakalbėjo. Knygos pradžioje jo pasąmonėję sukosi kraupūs vaizdai, kaip išprievartavimas, gale tai išsivystė į realius veiksmus. Po Beatričės mirties jam buvo sunku pripažinti kaltę, tad jis pradėjo teisintis. Mamos, kaip ir visi pagrindiniai knygos veikėjai, Andrius neturėjo, bet ją prieš tėvą gynė, jam tik tėvas jam buvo likęs, su kuriuo, déjà, nelabai gerai sutarė. Andriaus mintis: “Kiekvienam žingsnyje yra tokių, kurie nori mus pamokyti”; “Leidote mums paištvirkauti, sudarėte sąlygas, pašalinote kliūtis. Ir mus papirkote. Žinoma, tas jums nieko nekainavo. O mes laimingi, ačiū”

Julius – iš pradžių šis veikėjas pasirodo ganėtinai padorus, daug mąstantis, taip pat išgeriantis, bet bent jau turintis kažkokių vertybių, apie kurias karts nuo karto garsiai pamąsto. Bet einant laikui paaiškėja, kad jis ne kas kitas, o tik mergišius, mokantis gerai sukti liežuvį.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1252 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dovydas
  • Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias analizė
    9.8 - 4 balsai (-ų)
Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias analizė. (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-grusas-meile-dziazas-ir-velnias-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 22:37
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo