Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias skaidrės


Juozas Grušas „Meilė, džiazas ir velnias“. Juozas Grušas (1901 – 1986). Biografija. Kūryba. Parašė buitines ir istorines dramas. Knygoje rašytojas gyvenimą vaizduoja. Simbolinis pavadinimas puikiai atspindi pagrindines kūrinio mintis. Pagrindiniai veikėjai. Veikėjų charakteristika. Andrius. Julius. Lukas. Beatričė. Kūrinyje vyrauja meilė. Klausimai.

Žymus XX a. antrosios pusės lietuvių dramaturgas prozininkas vertėjas eseistas kultūros veikėjas.

Žymiausias J. Grušo kūrinys - tragikomedija “Meilė, džiazas ir velnias”(1967).

Knygoje kalbama apie amžinuosius dalykus – apie gėrį, meilę apie nužmogėjimo priežastis. Atskleidžiama realybė, nagrinėjamos kasdieninio gyvenimo problemos.

Kas buvo Juozas Grušas? Ats.: Dramaturgas prozininas, vertėjas, eseistas, kultūros veikėjas. Koks buvo J. Grušo dramaturgijos tikslas? Ats.: Kuo tobuliau išreikšti gyvenimo tiesą. Išvardinkite pagrindinius knygos veikėjus? Ats.:Andrius,Julius,Lukas ir Beatričė. Ką J.Grušas parodė dramoje? Ats.: J.Grušas dramoje parodė tragikomišką jaunuolių kovą su negailestingu likimu.

Kokį gyvenimą autorius vaizduoja knygoje? Ats.: Sustingusį, nesikeičiantį ir be žmogiškųjų vertybių, neatskiriant gėrio ir blogio. Kas vienija visus tris Beatričios draugus: Andrių, Julių ir Luką? Ats.: Šie trys jaunuoliai yra visi įsimilėję Beatričę. Kodėl Beatričė nusivylė žmonėmis? Ats.: Tikėjo, kad meilė gali padaryti stebuklų ir pakeisti pasaulio tvarką, tačiau, jai nepavyko įtikinti berniukų laikytis šios nuostatos ir įveikti užtemusią žmonių sąmonę.

  • MS PowerPoint 3591 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (1180 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Juozas Grušas Meilė džiazas ir velnias skaidrės. (2014 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-grusas-meile-dziazas-ir-velnias-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 08:32
×