Juozas Grušas Meile Velnias ir Dziazas


Juozas grušas parašė dramą “meilė, džiazas ir velnias”. Pavadinimas simbolinis. Gėris ir blogis (meilė ir velnias) grumiasi šiuolaikiniame pasaulyje, kurį simbolizuoja džiazo vaizdinys. Rašytojas svarsto amžinus dalykus, mąsto paie žmogaus gerumą ir apie išsigimimo, nužmogėjimo priežastis. Dramos veiksmas: trys jaunuoliai sžiazistai – andrius, julius, lukas – groja, šoka, geria, mušasi, nesutaria su tėvais, vulgariai elgiasi su savo drauge beatriče.

Juozas grušas (1901 – 1986) 1967 m. Parašė dramą meilė, džiazas ir velnias . Pavadinimas simbolinis. Pasižiūrėkime, kodėl vyksta tėvų ir vaikų konfliktas. Jie visi neturi motinų. Andriaus ir juliaus motinos mirusios, lukas – pamestinukas, beatričės motina pabėgusi su mylimuoju. Vienintelė vertybė, kuri išlieka nepaneigta, – tai motina. Motinos idėja iškelta virš laikinumo, apšviesta amžinybės šviesa. Andrius sako tėvui: neįžeidinėk mirusios motinos . Juliaus motiną tėvas vadina šeimos karaliene . Skaudžiausia vaikų namuose užaugusio luko patirtis: neturėti motinos net mintyse – tai lygu gyvuliui . Beatričė nuolat sapnuoja savo motiną. Tačiau motinos idėja dramos veikėjų širdyse nėra reali jėga. Tai tik iliuzija. Iš tikrųjų jie našlaičiai, išmesti į gyvenimą kaip į šiukšlių duobę. katilas – vienintelė jaunuolių priebėga nuo vienatvės šiurpo. Vienas konfliktiškiausių veikėjų yra andrius – džiazininkų vadeiva.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (435 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kotryna
  • Juozas Grušas Meile Velnias ir Dziazas
    10 - 3 balsai (-ų)
Juozas Grušas Meile Velnias ir Dziazas. (2011 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-grusas-meile-velnias-ir-dziazas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 09:37
×