Juozas Kėkštas skaidrės


Vaižgantas pateiktys. Juozas tumas vaižgantas skaidres. Vaizgantas atvira ir drasi asmenybe. Vaižgantas- atvira ir drąsi asmenybė. Juozas tumas vaižgantas pateiktys. Vaižgantas drasi asmenybe. Teksto suvokimas dėdės ir dėdienės. Skaidres apie teksto suvokimas. Vaižgantas atvira asmenybe. Vaizgantas atvira ir drasi asmenybe pastraipa.

Gyvenimas ir veikla. Vilniaus vytauto didžiojo gimnazijos rūmai. Kūrybos bruožai. Eilėraščių rinkiniai. Asmenybės bruožai.

Jo eilėraštis grindžiamas stiprių kontrastų (mirties nuojautos ir valios kurti, ryžto ir nerimo, skausmo ir džiaugsmo) sankirtomis. Pirmojo rinkinio eilėraščiai, parašyti daugiausia kalėjime. Atvira ar netiesioginė kalėjimo topika tapo svarbi visoje poezijoje. Poetinių reikšmių vientisumo šaltinis – kančia, nuo pradžios iki pabaigos tikra. Nukrypstama į abstrakcijas, nevengiama romantinės poezijos štampų. Iš esmės yra rūsčios, „neornamentuotos kalbos“ poetas. Vėlyvojoje kėkštas savo kūrybinį kelią pradėjo skelbdamas lietuvybę lenkiškame vilniuje. Jau tada jo eilėraščiuose suskambėjo svetimumo gaidos, kurios ženklino jo poeziją ir lydėjo poetą net iki paskutiniųjų. Nepriklausoma ir sudėtinga asmenybė: užsisklendęs ir vienišas tautiniu, kultūriniu, taip pat ir kalbos bei visuomeniniu atžvilgiu, maištingas, drąsus. Kėkštas visada pasilikdavo sau galimybę pasakyti „ne“ ir pradėti viską nuo pradžių.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 361 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai
  • Livija
  • Juozas Kėkštas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Juozas Kėkštas skaidrės. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-kekstas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:38
×