Juozas Merčaitis - kūrybos analizė


Fotografijų stiliaus arba koncepcijos analizė. Nuotraukos tekstas , pavadinimas. Ar verbalinė informacija atitinka vizualinę Ką fotografijoje galima pataisyti , koreguoti Juozas Merčaitis. Bitininko sodyba Fantasmagorija. Vakaro portretas. Amžinas sūkurys. Naudoti literatūros šaltiniai.


 Mėgstama citata: Ko negalima padaryti panaudojus jėga, visada galima atlikti panaudojus galvą...:)

Ši nuotrauka labai mane patraukė savo spalvingumu ir paslaptingumu. Man patinka gamtos vaizdai, o čia jie pateikti labai įdomiai ir neįprastai. Nuotraukoje vyrauja spalvų kontrastai ir nuotaikų skirtumai. Kairėje pusėje vyrauja niūri, paslaptinga nuotaika, o einant į dešinę spalvos šviesėja ir nuotaika darosi pakilesnė. Aptverta sodyba su pasikartojančių linijų tvora vaizduoja uždarą, nuosavą, privačią vietą. Visa nuotrauka sukelia neįprastus jausmus.

Fotografijos stilius – fantasmagorija. Fantasmagorija – tai keisti, iliuziniai liguistos vaizduotės ar optiniais prietaisais sukurti vaizdai; nereali, fantastiška iliuzija. Šioje nuotraukoje vyrauja labai įspūdingos spalvos ir šviesa, kurios neatspindi realybės, o yra labiau fantastika. Tai dviejų pasaulių laike tema, todėl ir šviesa nereali. Dangus labai sudramatizuotas ir sufantastintas, o sodyba lieka reali. Taigi vyrauja trys kadrai : Sodyba, saulėlydis ir mėnesiena.

Nuotraukos pavadinimas – „Bitininko sodyba“ arba „Fantasmagorija“. Abu pavadinimai atitinka nuotrauką, todėl kartu juos sudėjus pavadinimas visiškai teisingas. Nuotraukoje vaizduojama sodyba, o fantasmagorija atsispindi daugiausia danguje.

  • Microsoft Word 212 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (679 žodžiai)
  • Greta
  • Juozas Merčaitis - kūrybos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Juozas Merčaitis - kūrybos analizė. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-mercaitis-kurybos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:42
×