Juozas Tumas - Vaižgantas „Nebylys“


Nebylys santrauka. Vaizgantas kulturinis kontekstas. Vaizganto nebylys aprasymas.

Juozas Tumas – Vaižgantas. „Nebylys“. Gimė Rytų Aukštaitijoje, netoli Svėdasų. Vaižgantas (1869-1933). Kazys ir Jonas. Apysaka „Nebylys“. Augo nepasiturinčių ūkininkų šeimoje. Kazimieras Šnerva. Augo paprastų ūkininkų. Anelja Šnervienė. Stiprus drotus. Jonas Butkys. Vadinama tiesiog Dėdiene. Buvo labai išmintinga, viso kaimo idealas. Apolonija Butkienė. Baudžiavos panaikinimas Lietuvoje (1861m. ). Istorinis kontekstas. Biblinis kontekstas Apysakoje „Nebylys“ pažeistas penktasis Dekalogo įsakymas „Nežudyk“. Kultūrinis kontekstas. Tema Žmogaus santykis su.

Stiprus, drotus žemės darbininkas. Jono didžiausias idealas – jo motina. Pardavė velniui savo sielą, kad visada į kurią tik pažvelgtų moterį, priklausytų jam. („Mes savo išpildėm, tau moterį pavergėm, dabar ataduokš mums savo dūšią...“).

Biblinis kontekstas Apysakoje „Nebylys“ pažeistas penktasis Dekalogo įsakymas „Nežudyk“.

Tema Žmogaus santykis su jo prigimtimi. Problema Ar dviejų geriausių draugų draugystė negali būti amžina dėl meilės? Ar iš pavydo ir meilės galima padaryt baisių dalykų? Idėja Tam, kad nepadaryt siaubingų dalykų, žmogui reikia suvaldyti savo prigimtį ir išlikti žmogiškam aistros akimirka.

  • MS PowerPoint 75 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (406 žodžiai)
  • Mokykla
  • Juste
  • Juozas Tumas - Vaižgantas „Nebylys“
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Juozas Tumas - Vaižgantas „Nebylys“. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-tumas-vaizgantas-nebylys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:09
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo