Juozas Tumas - Vaižgantas skaidrės (5)


Juozas tumas – vaižgantas. Juozas Tumas – VAIŽGANTAS. (1869 – 1933).   kunigas lietuvių prozos klasikas. Biografija. Gimė Malaišių kaime1869. 09. 20, netoli Svėdasų(Rokiškio apskr. Asmenybė ir slapyvardis. Meilė gamtai Pagarba žmogui Karštas temperamentas Kuklus ir paprastas. Kūryba. Apysakos „Dėdės. Scenos vaizdai(pašiepiamos senojo lietuvių kaimo ydos) „Nepadėjus. Kūrybos bruožai. Dažnai svarstomas santykis tarp žmogaus ir gamtos. Stiliaus bruožai. Dažnai perkrauta puošybos. Literatūros šaltiniai.


Gimė Malaišių kaime1869.09.20, netoli Svėdasų(Rokiškio apskr.) Mokėsi Daugpilio realinėje mokykloje Baigė Kauno kunigų seminariją Bendradarbiavo klerikalinės krypties laikraštyje „Žemaičių ir Lietuvos apžvalga” 1893m. pradeda dirbti vikaru Mintaujos lietuvių parapijoje (Latvija) Dėl nesutarimų su vietiniais perkeltas į Mosėdį Laikraščio „Tėvynės sargas “ redaktorius Vaižgantas mirė 1933 m., buvo iškilmingai palaidotas Vytauto bažnyčioje, Kaune. .

Meilė gamtai Pagarba žmogui Karštas temperamentas Kuklus ir paprastas.

Dažnai svarstomas santykis tarp žmogaus ir gamtos, tarp gamtos ir tautos(žmogus suvokiamas kaip gamtos dalis) jo kūriniai išsiskiria originaliu pasakojimo būdu ir pasakotojo vaidmeniu(pasakotojas iš šalies vertina veikėjų poelgius, reiškia savo nuomonę) kultūra - svarbiausias veiksnys, skatinantis personažų mintis ir veiklą Vienišo žmogaus jausmų ir etinių nuostatų, aistrų ir valios susidūrimai.

  • MS PowerPoint 1463 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (268 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Juozas Tumas - Vaižgantas skaidrės (5)
    10 - 1 balsai (-ų)
Juozas Tumas - Vaižgantas skaidrės (5). (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozas-tumas-vaizgantas-skaidres-5.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 00:27
×