Juozo Tumo Vaižganto kūrybos konspektas


Juozas Tumas Vaižgantas ( Neoromantizmo laikotarpis. Vaizduojamas autoriaus gyvenamasis laikotarpis. „ Dėdės ir dėdienės “. Mykoliukas Severiją suvokia , ne kaip mylimąją , o kaip būdimą žmoną. Severijos meilė buvo dvilypė dvasiška Mykolui , o kūniška Geišei. Išsisaugau jūsų suteiktą informaciją , dėl platesnių žinių kontekstas. „ Pragiedruliai “. Tas veikalas ne istorijai rašytas. Jis – konglomeratas. Pirmieji mano bandymai buvo pasergėti. Ir sukaupti į vieną vietą lietuvių tautos „ Diemančiukus “, kurių yra pilkame jų gyvenime.


J. T, Vaižgantas – prozininkas, literatūros istorikas bei kritikas, pedagogas, kunigas – vienuolis. Jis visą gyvenimą gyveno dėl lietuvos visuomenės.

Vaizduojami bundantys Severiutės ir Mykoliuko jausmai baudžiavos metu, tačiau veikėjai negali atskleisti savo geriausių ypatybių, nors jie yra labai žmogiški, taurūs, jiems abiems trūksta drąsos.

Severiutė aprėpia visus moteriškumo bruožus: skaistumą, globos jausmą, motinystės instinktą, vienišes dalią.

Mykoliukas yra jautrios, pasiaukojančios sielos žmogus, sveikas, darbingas, geraširdis. Buvo niekeno nevertinamas , priklauso žemiausiai socialinei pakopai.

Muzikantas ( grojo skripkele net ir paprašytas Severiutės ir Rapolo vestuvėse) Grojo iš meilės.

Rapolas Geišė yra šnekorius, apsukrus, siekiantis naudos žmogus. Skirstė darbus, tačiau dirbti nemokėjo ir naudojosi turimomis pareigomis.

Pasakotojas viską žino, permato daugiau nei veikėjai. Teisina veikėjų veiksmus, nes grožisi natūralumu, spontaniškumu, tačiau jam rūpi ne tik užguito žmogaus grožis, bet ir trūkumai.

Pirmieji autoriaus norai buvo pasergėti ir sukaupti į vieną vietą lietuvių tautos deimančiukus. Rašytojuj rūpi parodyti liaudies žmogaus prigimties turtingumą ir joje glūdinčias neišsenkamas kūrybines galias.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (671 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Juozo Tumo Vaižganto kūrybos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Juozo Tumo Vaižganto kūrybos konspektas. (2020 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/juozo-tumo-vaizganto-kurybos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 16:33
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo