Jurbarko rajono vietovės kompleksinis planavimas


Įvadas. Literatūros apžvalga. Esamos padėties analizė. Bendra Jurbarko rajono apžvalga. Pasirinktos teritorijos apžvalga. Dirvožemio analizė. A dirvožemio granuliometrinė sudėtis. B dirvožemio tipai. C dirvožemio našumas. Specialiųjų žemės ir miško sąlygų nustatymas. Melioracijos būklės apžvalga. Apleistų žemės plotų analizė. Žemės sklypų analizė. Jurbarko rajono bendrojo plano sprendiniai nagrinėjamoje teritorijoje. A žemės naudojimas ir apsaugos reglamentas. Teritorijos planavimo preliminarūs sprendiniai. Intensyvaus ūkininkavimo zonų nustatymas. Ūkininkų ūkių sodybų išdėstymas. Miško įveisimas ne miško žemėje. Apleistų žemių naudojimo galimybės. Turizmo veiklos plėtojimas. Gamybinės veiklos zonų nustatymas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Kaimo vietovių kompleksinis planavimas – tai visuma ekonominių, socialinių, gamtinių ir aplinkosauginių priemonių, kurios naudojamos kaimiškųjų vietovių gerbūviui kurti ir palaikyti, taip pat svarbu paminėti, kad kaimo vietovių kompleksinis planavimas padeda išaiškinti apleistas žemes, apleidimo priežastis ir leidžia pasiūlyti racionalias išeitis, kaip spręsti piliečio ir jo apleistos žemės problemą.

Darbo tikslas: kompleksiškai suplanuoti Jurbarko rajone esančią Juodaičių kadastro vietovės Pagausančio I kaimiškąją vietovę.

2) Atlikti pasirinktos teritorijos dirvožemio analizę, nustatyti specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas, atlikti melioracijos, apleistų žemių ir žemės sklypų analizę;

3) Apžvelgti Jurbarko rajono teritorijos bendrojo plano sprendinius pasirinktoje teritorijoje;

Iš statistikos matyti, kad Jurbarko rajono savivaldybė yra tikras miškų kraštas, na o dėl vieno iš didžiausių žemės našumo balo Lietuvoje, logiška, kad ariamoji žemė taip pat sudaro vieną iš didžiausių dalių Jurbarko rajono savivaldybėje.

Matome, kad nuo 1959 metų iki 2014 metų gyventojų skaičius drastiškai sumažėjo, taigi galime spėti, kad šiuo metu tas skaičius yra sumažėjas dvigubai, lyginant nuo 1959 metų, kas yra labai liūdna, nes akivaizdžiai matome kaimų vietovių mažėjimą.

Kaip matyti iš paveikslo, kaimas niekuo žymiai neišsiskiria, nebent tuo, kad čia tikrai yra mažai triukšmo ir jis yra gamtos apsuptyje.

Pagausantys I kaimas – tai kaimas Jurbarko rajone, Juodaičių seniūnijoje, 3 km į pietus nuo Juodaičių. Gyventojų skaičius remiantis 2011 metų duomenimis siekia tik 16 gyventojų, tad kam nepatinka žmonių šurmulys, tai tikrai puiki vieta tiek gyventi, tiek užsiimti žemės ūkio veikla.

Taip pat svarbu paminėti, kad per šį kaimą teka upė Gausantė ir Kilupis, bei yra keletas griovių (kanalų). Didžiausią dalį šios pasirinktos teritorijos žemės fondo sudaro žemės ūkio naudmenos, kadangi čia žmonės užsiima žemės ūkio veikla, taip pat nedidelė dalis tenka ir miškams.

Kaip matome iš paveikslo, Pagausantys I kaime vyrauja smėlingas lengvas priemolis (sp), vidutinio sunkumo priemolis (p1), dulkiškas lengvas priemolis (dp) ir šiek tiek rišlaus smėlio (s1).

Kaip matyti iš paveikslo, čia vyrauja daugiausiai rudžemiai (RD/CM) ir išplautžemiai (ID/LV), taip pat prie upės galima matyti ir Šlapžemių (AD/FL).

Kaip matome iš paveikslo, žemės našumo balas taip pat pasako, kad šioje vietoje tiesiog idealios sąlygos užsiimti žemės ūkio veikla, nes dirvožemis – vienas iš derlingiausių Lietuvoje.

Apibendrinant galima pasakyti, kad pasirinktoje teritorijoje, Pagausantys I kaime, daugiausiai vyrauja smėlingas lengvas priemolis pagal granuliometrinę sudėtį ir rudžemiai bei išplautžemiai pagal dirvožemio tipus. Taip pat čia našumo balas vyrauja daugiausiai nuo 52,01 – 57,00 ir 57,01 – 62,00 balo, tad žemė yra derlinga ir tinkama auginti įvairioms augalų kultūroms.

Nagrinėjamam sklypui, kuris yra Jurbarko rajone, Juodaičių kadastro vietovėje, Pagausančio I kaime nustatytos šios specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos:

  • Microsoft Word 9763 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (5627 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Jurbarko rajono vietovės kompleksinis planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jurbarko rajono vietovės kompleksinis planavimas. (2019 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurbarko-rajono-vietoves-kompleksinis-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 10:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo