Jūreivių darbo ir socialinės garantijos


Apie jureivjus aprasimas. Europos socialines chartijos atspindys lr darbo kodekse speros. Jureivio darbo perspektyvos. Jūreivių programos konspektas. Jureiviu darbo salygos. Jureivio darbo santykiai. Jureiviu atostogos. Skelbimai, darbas, jureiviams. Darbas jureiviams. Jurininku idarbinimas.

Jureiviai. Įvadas. Jūrininkų darbo garantijos. Jūrininkų atlyginimai. Darbo, poilsio ir atostogų laikas. Repatriacija. Jūrininkų apgyvendinimas, poilsio sąlygos ir maitinimas. Jūrininkų socialinės garantijos. Jūrininkų sveikatos priežiūra laive. Jūrininkų sveikatos priežiūra krante. Jaunų jūrininkų saugos ir sveikatos švietimas. Galimybė naudotis krante esančiomis gerbūvio priemonėmis. Išvados. Literatūra.

Taigi pagal 2006 m. konvencijoje dėl darbo jūrų laivyboje, 2.3 taisyklėje ir B 2.3.1 gairėje teigema kad jūroje ar uoste visi jaunesni negu 18 metų jūrininkai turėtų būti taikomos šios nuostatos kurios nustatytu kad darbo laikas neturėtų būti viršytas 8 valandų per dieną ir 40 valandų per savaitę o viršvalandžiai turėtų būti dirbami tik užtikrinus darbo saugumą. Visiems pavalgymams turėtų būti skirta pakankamai laiko pagrindiniam dienos valgymui kuris turėtų trukti ne mažiau kaip viena valandą. Taip pat po kiekvienų dviejų darbo valandų kiek tai įmanoma greičiau turėtų būti suteikta 15 minučių poilsio laikas.

2006 m. konvencijoje dėl darbo jūrų laivyboje, 2.5 taisyklėje nurodyta, kad šios taisyklės tikslas užtikrinti jog numatytomis situacijomis jūreiviai galėtu gryšti namo, nepatirdami jokių išlaidų bėi turėtų finansinį garantą, kuris užtikrinantu tinkamą jūrininkų repatrijavimą pagal kodeksą.

2006 m. konvencijoje dėl darbo jūrų laivyboje teigiama, jog kiekvienos organizacijos narės turi patvirtinti priemones nustatančias sveikatos apsaugą, priežiūrą bei būtiną dantų priėžiūrą laive dirbantiems jūrininkams.

Medicinos įranga ir priemonės turi atitikti visus reikalavimus, kad atliktų savo funkcijas, o gydytojai, odontologai bei kitas medicinos personalas turi būti tinkamos kvalifikacijos savo darbui atlikti.

Jūrininkai esantys krante turėtų būti skubiai priimami į ligonines ar klinikas, be jokių sunkumų, neatsižvelgiant į jų tautybę, religines pažiūras. Užtikrinamas jūrininkų gydymo pratęsimas, jei tai būtina ir suteikiamas papildomas medicinos paslaugų naudojimas.

Konvencijoje teigiama, kad organizacijos narės turėtų patvirtinti tinkamas ir pakankamą sveikatos priežiūrą užtikrinančias priemones jūrininkų artimiesiems, šeimoms ar išlaikytiniams.

Jūrininkai, kaip ir valsybės tarnautojai ar kiti dirbantys asmenys turi darbo ir socialines garantijas.

Dirbdamas jūrininkas, kaip ir kiti darbuotojai turi laiku gauti atlyginomą už atliktą darbą. Atlygį jis gauna pagal darbo sutartį. Asmuo dibantis jūrinko darbą privalo atitinkamomis valandomis dirbti jam paskirtą darbą, turėti darbo eigoje pertraukų pavalgiti, darbuotojui privalo būti suteikiama poilsio dienų, bei atostogos. Reise esančiam jūrininkui turi būti suteikiamas maitinimas ir gyvenamosios patalpos (kajutė). Beto kiekvienas jūrininkas turi teisę būti repatrijuotas (gryžti į tėvynę).

Jūrininkai kaip ir kiti darbuotojai turi taisę į sveikatos apsaugą tiek laive, tiek krante. Jauni jūrininkai turi būti mokomi apie saugą laive ir krante su jų darbu susijusių dalykų. Beto visi jūrininkai turi galimybę naudotis gerbūvio priemonėmis ( suteikiami patogumai, pvz: nakvynės namai jūrininkams).

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (3390 žodžiai)
  • Universitetas
  • Maksim
  • Jūreivių darbo ir socialinės garantijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Jūreivių darbo ir socialinės garantijos. (2013 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/jureiviu-darbo-ir-socialines-garantijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:53
×