Jurga ivanauskaitė Regėjimai geltonoje šviesoje ištraukos analizė


Palely augancios geles ne zydejo. Jurgos ivanauskaites istraukos. Sename dvare pirmosios ištraukos analizė. „aš“ paieškos jurga ivanauskaitė. Jurga ivanauskaite analize. Donelaicio metai stebetojas pasakotojas. Ivanauskaites referatai. Regejimai geltonoje sviesoje interpretacija#. Jurga ivanauskaite istrauka.

Jurga Ivanauskaitė „regėjimai geltonoje šviesoje“. Ištraukos analizė. Lingvistinės stilistikos analizė. Literatūrinės stilistikos analizė.

Analizuojami pirmieji septyni ištraukos puslapiai. Pirmoji pastraipa - tai tik vienas įvadinis sakinys. Tai - lyrinio subjekto kreipinys į skaitytoją. Tarinys „įsivaizduokite“ pavartotas daugiskaitos antruoju asmeniu, liepiamąja nuosaka. Jis parašytas esamuoju laiku.

Antrojoje pastraipoje atsiranda būtasis laikas. Tačiau jis nepastovus - kinta. Į būtąjį įsipina esamasis ir būsimasis laikai („buvo ankstyvas liepos rytas“, „ir paskandins mus“, „pakely augančios gėlės ne žydėjo, ne kvepėjo, o spiegė“). Vistik daugiausia pasakojimui vartojamas būtasis kartinis laikas, o esamasis atsiranda tiesioginėje kalboje.

Tekste vyrauja vns. I asmuo. („visa tai aš mąsčiau balsu“). Lyrinis subjektas nėra tik pasyvus situacijos stebėtojas, jis taip pat dalyvauja veiksme. Neretai jis kalbėdamas savo mintis formuoja dgs. I asmeniu, taip lyg talpindamas visus žmones į bendrą visumą („mes nekantraujame“, „mes paniškai bijome“, „mintys mums niekada nepriklausė“). Kalbėdamas dgs. II asmeniu jis kreipiasi tai į kūrinio veikėjus, tai į skaitytoją.

Pirmojo asmens naudojimas labiau priartina kūrinio skaitytoją prie kūrinio veikėjo. Turbūt daug dažniau, perskaitydami įvardį aš, mes priskiriame sakinį sau, nei būdami tik pasyvūs situacijos stebėtojai.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (635 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justas
  • Jurga ivanauskaitė Regėjimai geltonoje šviesoje ištraukos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Jurga ivanauskaitė Regėjimai geltonoje šviesoje ištraukos analizė. (2012 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurga-ivanauskaite-regejimai-geltonoje-sviesoje-istraukos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 17:59
×