Jurgio Savickio kūrinių interpretacija


Veiksmas iš vidinio į išorinį Ūkininkas paveža į kaimą. Žiemos peizažą. Nusprendžia apsistoti Viksvų šeimoje vienintelės giminės.Garbingam žmogui. Visi nustebo. Vėliau giminės supranta , kad Žiogas nėra turtingas. Viksų šeima neturi atgailos. Žiogas sielvartauja , nenori būti našta šeimai.Protarpiais groja kaimo ansambly. Žiogas neišgyvens iki pavasario. Paskutinį vakarą Žiogas blogai jaučiasi. Trenkia žydui į krūtinę. Moters fizinės savybės. Vyksmo greitėjimas Vaikas pavadintas fantastu. Liesas , nevalgęs , batai jam per dideli. Geria , kad užmirštų visas problemas. Vaikas bando apginti motiną. Šią kovą pralaimi.


Viksų šeima neturi atgailos, tad ima niekinti Žiogą. Kadangi Žiogas iš miesto ir inteligentas, mano, kad tai profesija...

Paskutinį vakarą Žiogas blogai jaučiasi,(ATOMAZGA) tad pradeda groti tai, kas jam buvo gražiausia, naktį. Viksvienė Žiogui pasiūlo į dantis. Tad ryte jau ašarotas ir miręs. Fleita buvo jo ginklas prieš visų kritiką. Mirė darydamas tai, kas jam patiko (tai buvo jo pašaukimas).

Užuomazga: Vaiko mintis : „Viskas būtų gerai, kad mano mamanka nebūtų tokia graži.“

Miesto erdvė nepatraukli. Gąsdinanti. Vaikas čia sutinka žyduką, kuris jam atrodo keistuolis ir lepšis. Taip vaiko paveikslas šaržuojamas.

Veiksmo intensyvėjimas: Žydukas, nežinojo, ką reiškė žodis benkartas, nežino, ką reiškė lupti (mušti). Tad vaikas, kadangi toks nepatenkintas savo tėvais, trenkia žydui į krūtinę. Jis įžeistas, kad juo nesirūpina.

(Benkartas — ne santuokoje gimęs vaikas, pavainikis. Tai potekstė: vaikas turi tėvus, net jaučiasi...))

Veiksmas mieste, kuris po pasikalbėjimo su žyduku tapo prielankesnis vaikui. Bet... Alkoholis griauna šeimos vidų smuklėje-traktieriuje, pavadintame “Laisvė”. (Ekspresionizmo apraška).

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (683 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Matas
  • Jurgio Savickio kūrinių interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jurgio Savickio kūrinių interpretacija. (2021 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurgio-savickio-kuriniu-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 06:15
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo