Jurgio Savickio kūryba, testas 11 klasė


Kas lėmė modernizmo atsiradimą XIX. Pabaigoje. Apibūdinkite nurodytas modernistines kryptis ir atstovus. Jurgio Savickio gyvenimo faktai. Kas būdinga Savickio kūrybai bruožai? Koki paradoksalu vaizdą regi vaikas novelėje Vagis "? Kodėl vaiko elgesys primena misteriją. Kokia vaiko padėtis novelėje Kova ", pirmojoje dalyje. Kodėl vaikas tampa agresyvus? Koks jo santykis su tėvais. Koks vaiko pasaulis kas žaloja , kas užgrūdina? Koks įvykis pakeičia žiogo gyvenimą (" Fleita ")? Kokie žiogo ir vyksvų santykiai , kas lėmė jų kaita. Kuo pasižymi veikėjas Dalba , novelėje Ad Astra " ( charakterio bruožai )?


XIX a. pabaigoje pradėjo formuotis kultūrinės srovės, kurių atstovai linko ignoruoti tuo metu nusistovėjusias normas ir ieškojo radikaliai naujų raiškos krypčių. Per pirmąjį XX a. dešimtmetį, naujų mokslinių ir technologinių išradimų šviesoje, iškilo eilė rašytojų, mąstytojų ir menininkų, sugebėjusių rasti naujus kūrybos būdus ir pasiūlyti naują požiūrį į realybę.

Jurgis Savickis gimė 1890 m. gegužės 4 d. Pagausančio dvarelyje Žemaitijoje, netoli Ariogalos.

Nors šeima nebuvo bajoriška, tačiau gyveno gana pasiturinčiai ir save laikė aukštesnio luomo žmonėmis. Gimnaziją lankė Maskvoje, kur gyveno pas dėdę. Dar gyvendamas Pagausantyje buvo susižadėjęs su kaimynų dukra Apolonija Jokimaite, Antano Jokimo ir Zenono Jokimo seserimi. Planuota santuoka neįvyko dėl Jurgio pageidavimo sudaryti ne bažnytinę, o tiktai civilinę santuoką. Išsiskyrimas su Apolonija atspindėtas novelėje „Koketė“ iš apsakymų rinkinio „Šventadienio sonetai“.

1911 m. įstojo į aukštesniuosius žemės ūkio kursus Petrograde, bet po kelių mėnesių grįžo į Maskvą studijuoti dailės, taip pat pratęsė dailės mokslus Krokuvoje.

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, įsitraukė į lietuvių pabėgėlių globos organizacijų veiklą ir 1915 m. buvo išsiųstas į Daniją. Ten dirbo Raudonajame Kryžiuje, kur rūpinosi lietuvių belaisviais, atsidūrusiais vokiečių užnugaryje. Dirbdamas sutiko savo būsima žmoną Idą, su ja susilaukė dviejų sūnų - Algirdo ir Augustino.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (787 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aurimas
  • Jurgio Savickio kūryba, testas 11 klasė
    10 - 3 balsai (-ų)
Jurgio Savickio kūryba, testas 11 klasė. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurgio-savickio-kuryba-testas-11-klase.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 07:50
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo