Jurgio Savickio novelės „Vagis“ interpretacija


Jurgis savickis vagis konspektas. Vagis savickis analize. Jurgis savickis vagis analize.

Jurgio Savickio novelės „Vagis“ interpretacija.

Kūrinio pradžioje pasakotojas skaitytoją supažindina su erdve „Pilna troba žmonių, pančius vejančių“ kurioje vyksta veiksmas, ir net galima spręsti, jog veiksmas vyksta žiemą, kaimo trobelėje, nes pančius kaime veja tada, kai mažiausiai darbų lauke – žiemą. Tada supažindinama su pagrindiniu šios novelės herojumi – vaiku. Jis išsiskiria iš visų senų žmonių gryčioje tuo, jog užsiima ne žemės ūkio darbu, o kultūriniu – bando pagaminti smuiką. Būtent šioje situacijoje susipriešina dvi erdvės: intelektualioji (vaiko noras pasigaminti smuiką) ir kaimiškoji.

Toliau skaitytojas supažindinamas su situacija: aprašomas vagio paveikslas, bei vaiko požiūrį į „piktadarį“. Berniukas pastebi, jog vagis atrodo visiškai ne taip kaip jis įsivaizdavo „plėšikas rodėsi vaikui aukštas, malonus, gražiais juodais rūbais apsirėdę“, o plėšiko išvaizda: „žaias veidas, suplėšyti marškiniai, pasvirusi galva“ jam labiau primena Kristų, prikaltą ant kryžiaus.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (353 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Jurgio Savickio novelės „Vagis“ interpretacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Jurgio Savickio novelės „Vagis“ interpretacija. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurgio-savickio-noveles-vagis-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:48
×