Jurgis Matulaitis. Žmogus, kurio istoriją sujaudino mane iki pat širdies gelmių


Geru žmogumi negimstama o tampama. Geru zmogumi tampama. Ar mane sujaudino katres likimas. Zmogus kuris man padejo rasinys. Jurgiui matulaiciui rasinys. Geru zmogumi tampama o negimstama. Geru zmogu negimstama o tampama. Sujaudinai iki pat sirdies gelmiu. Geru zmogumi ne gimstama o tampama. Jurgis matulaitis rasto darbas.

Labai vertingas man rašinys , juo laimėjau pirmąją vietą konkurse :)

Tikėjimas ir pamaldumas šiandien reti žmogaus gyvenime. Žmogus retai prisimena Dievą ir niekada nebesusimąsto, kiek iš tiesų daug jam padeda Dievas, kiek dėkingas turi būti Aukščiausiajam. Aš pati tik neseniai susimąsčiau apie Dievo dovanojamus stebuklus. Jo kartais atsiųstus išbandymus. Mano senelis sakydavo, kad tikėjimas ateina su laiku. Man tikėjimo svarbą suprasti padėjo Šventųjų garbę pasiekęs Bažnyčios ir tautos sūnus, arkivyskupas Jurgis Matulaitis – Palaimintasis. Kuo jis buvo toks ypatingas, kad tapo palaimintuoju ir kodėl jo istorija mano širdyje užėmė svarbią vietą?

Arkivyskupas Jurgis Matulaitis gimė 1871m. Lūginės kaime, netoli Marijampolės. Jauniausias – aštuntas -vaikas šeimoje. Šių dienų daugiavaikė šeima tikriausiai būtų viskuo nepatenkinta, pyktų ant gyvenimo už suteiktus vargus, sunkumus. Dėl amžino nepritekliaus kaltintų tikriausiai net Dievą. Tačiau J.Matulaičio šeima buvo labai religinga, tėvai malonūs ir sugyvenami žmonės, stengėsi, kad jų vaikai išaugtų dorais žmonėmis. Tačiau Dievo valia buvo juos pasiimti pas save amžinajam poilsiui labai anksti. Jurgutis dešimties jau buvo visiškas našlaitis. Tokiai nelaimei ištikus, vaikai būtų paimti į globos namus, jais būtų pasirūpinta ir tikriausiai būtų surastos naujos šeimos, tačiau Jurgį priglaudė tėvų ūkį paveldėjęs brolis Jonas ir čia prasidėjo sunkus palaimintojo gyvenimo kelias.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (832 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Jurgis Matulaitis. Žmogus, kurio istoriją sujaudino mane iki pat širdies gelmių
    10 - 1 balsai (-ų)
Jurgis Matulaitis. Žmogus, kurio istoriją sujaudino mane iki pat širdies gelmių. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurgis-matulaitis-zmogus-kurio-istorija-sujaudino-mane-iki-pat-sirdies-gelmiu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:37
×