Jurgis Savickis „Jono Graužos nuotykiai“ analizė


Jono grauzos nuotykiai mp3. Moters paveikslas jurgio savickio novelėje jono grauzos nuotykiai. Jono grauzos nuotykiai tema. Jono grauzos nuotykiai kas atskleidzia provincialuma. Jonas grauža ir. Jono graužos nuotykiai provincialumas. Jono grauzo nuotykiai. Savickis jono grauzos niotykiai. Jono grauzos nuotykiai santrauka.

Jurgis Savickis „Jono Graužos nuotykiai“ analizė.


Šio kūrinio pavadinimas parodo, kas bus pagrindinis novelės veikėjas ir jog pats kūrinys turėtų būti nuotykingas.

Šiame kūrinyje pasakojama apie vyrą, kuris grįžęs iš užsienio į Lietuvą sutinka merginą, kuri visą gyvenimą buvo jį įsimylėjusi ir supranta, kad tikriausiai pasirinko ne tą žmogų savo gyvenime.

Šiame kūrinyje buvo iškeliama meilės problema. Kuris vyras nuoširdžiai mylėjo Račienę: jos vyras ar Grauža? Kodėl Grauža sakė, kad myli ponią? Kodėl Grauža negrįžo pas vaikus, kuriuos mylėjo? Ar teisinga, kad ponia tik po tiek metų pasakė, jog mylėjo Graužą? Kodėl žmonės dažnai pasirenka netinkamus partnerius savo gyvenime? Ar galima manyti, kad Račienę ką nors iš tiesų nuoširdžiai mylėjo? Į šiuos klausimus nebuvo atsakyta kūrinyje.

Taip pat buvo iškeliama miesčioniškumo problema. Kodėl dažnai miestiečiai nesugeba atrasti pramogų kaime? Kodėl jie kaimiečius laiko labai siauro mąstymo žmonėmis ir dažniausiai jų negerbia, nes galvoja, kad jų gyvenimas yra iš tiesų labai nuobodus? Į šiuos klausimus buvo atsakinėjama kūrinyje.

Taip pat buvo iškelta nepatriotiškumo problema. Kodėl Grauža visą laiką svajojo apie užsienį? Kodėl jį taip traukė išvažiuoti svetur? Kodėl tautiečiai nemyli savo gimtinės? Kodėl ryškios šviesos ir aukšti pastatai nugali tėvynės gamtos grožį ir gimtą kalbą? Į šiuos klausimus taip pat buvo atsakinėjama kūrinyje.

Šiame kūrinyje parodoma meilė. Tikrai mylintis žmogus buvo Račienės vyras, kuris visą gyvenimą laukė, kol moteris pamirš savo jaunystė meilę Joną. Jis nuoširdžiai kentėjo ir tikėjosi, kad vieną dieną tokia diena ateis ir kai jos sulaukė, buvo iš tiesų labai laimingas ir dėl to tik dar labiau pamilo savo žmoną. Jis neteisė jos dėl tokių minčių, o palaikė ją taip parodydamas, kad iš tiesų myli.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1521 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • Jurgis Savickis „Jono Graužos nuotykiai“ analizė
    8 - 3 balsai (-ų)
Jurgis Savickis „Jono Graužos nuotykiai“ analizė. (2018 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurgis-savickis-jono-grauzos-nuotykiai-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 22:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo