Juridinio asmens, kaip mokesčio mokėtojo, pareigos mokesčių administravimo įstatyme


Įvadas. Juridinio asmens ir mokesčių mokėtojo sąvoka ir samprata. Juridinio asmens sąvoka ir samprata. Mokesčių mokėtojo sąvoka ir samprata. Juridinio asmens klasifikacija. Juridinio asmens mokestinė prievolė „Maį“. Juridinio asmens, kaip mokesčio mokėtojo pareigos „Maį“. Mokesčių mokėtojo pareigos pagal MAĮ. Mokesčių mokėtojo teisės pagal MAĮ. Mokesčių apskaičiavimas ir sumokėjimas. Mokesčių apskaičiavimas. Mokesčių deklaracija. Mokestinė prievolė ir jos įvykdymo užtikrinimas. Mokestinės prievolės vykdymas. Mokestinės prievolės įvykdymo užtikrinimas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Mokestis yra valstybės nustatyta pingų suma, kurią turi mokėti fizinis ar juridinis asmuo nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų ar tik norimų atlikti veiksmų. Mokesčiai yra pagrindinis valstybės biudžeto pajamų šaltinis. Tik surenkamų mokesčių dėka, Lietuvoje yra išlaikomos mokyklos, ligoninės ir t.t. Todėl Lietuvos piliečiai turėtų būti sąmojingi ir mokėti mokesčius savanoriškai.

Visi mokesčiai ir kitos su mokesčių mokėjimu susijusios taisylės bei nurodymai yra pateikti LR mokesčių administravimo įstatyme (toliau – MAĮ). Visi mokesčių mokėtojai turi būti gerai susipažinę ne tik su savo, kaip mokesčių mokėtojų teisėmis, bet dar labiau su pareigomis, nes jų nežinojimas neatleis nuo atsakomybės, o dažnu atveju sukels juridiniam asmeniui didesnius ar mažesnius finansinius nuostolius. Jeigu mokesčių mokėtojo sąmojingumo neužtenka, ir mokesčiai nėra sumokami, tuomet pagal MAĮ yra taikomi įvairiausi būdai šiuos mokesčius priverstinai išskaičiuoti.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3854 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovita
  • Juridinio asmens, kaip mokesčio mokėtojo, pareigos mokesčių administravimo įstatyme
    10 - 8 balsai (-ų)
Juridinio asmens, kaip mokesčio mokėtojo, pareigos mokesčių administravimo įstatyme. (2015 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-kaip-mokescio-moketojo-pareigos-mokesciu-administravimo-istatyme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:14
×