Juridinio asmens likvidavimas ir reorganizavimas


Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas. Juridiniu asmenu reorganizavimas ir likvidavimas. Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo teisiniai pagrindai. Bartkus juridiniai asmenys programa. Mizaras juridiniai asmenys. Įmonės likvidavimas ir reorganizavimas kursinis. Likviduojamos įmonės apmokestinimas kursiniai darbai. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Juridinio asmens reorganizavimas nuo likvidavimo ck. "lietuvos respublikos civilinio kodekso komentaras. " -knyga.

Šio darbo tikslas yra supažindinti su įmonės reorganizavimu ir likvidavimu, išsiaiškinti su reorganizavimo būdais, sąlygomis, negaliojimu bei supaprastintu reorganizavimu, taip pat susipažinti su likvidavimo pagrindais, likvidatoriaus paskyrimu, jo kompetencija. Įvadas. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinių asmenų reorganizavimas. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Reorganizavimo sąlygos ir reorganizavimo ataskaita. Juridinio asmens likvidavimas. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Likvidatoriaus paskyrimas ir atšaukimas. Išvados. Literatūra.

Civilinės teisės subjektų institutas yra senas kaip ir pati teisė, todėl teisiškai reglamentuojamas jau daugelį metų. Mokslinėje literatūroje juridiniai asmenys ne naujiena. Yra daugybė tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse parašytų knygų, vadovėlių, skirtų civilinei teisei, kurių kiekviename yra aptariami juridiniai asmenys bei jų procedūros. Šiame darbe aprašysiu juridinių asmenų pasibaigimo procedūras: reorganizavimo ir likvidavimo. Juridinių asmenų reorganizavimo ir likvidavimo tvarką reglamentuoja respublikos ck ir atskirų įmonių rūšių įstatymai. (Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatymas, Lietuvos respublikos ūkinių bendrijų įstatymas ir kt. ).

Taigi, šio darbo tikslas yra supažindinti su įmonės reorganizavimu ir likvidavimu, išsiaiškinti su reorganizavimo būdais, sąlygomis, negaliojimu bei supaprastintu reorganizavimu, taip pat susipažinti su likvidavimo pagrindais, likvidato juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar or­ganizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. (mikelėnas v. , bartkus g. , mizaras v. , Lietuvos respublikos civilinio kodekso komentaras, 2002, p. 93).

Juridinis asmuo yra išvestinis (nenatūralus) civilinės teisės subjektas. Jau romos šaltiniuose buvo teigiama, kad teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės (civilinės) teisės normomis, Jie gali būti pripažinti juridiniais asmenimis arba tokiais nelaikomi (pvz. , kol nebuvo priimtas ck, ūkinės bendrijos nebuvo juridiniai asmenys, o jį priėmus, tapo juridiniais asmenimis). Taigi bendriausiais bruožais juridinis asmuo civilinėje teisėje apibūdinamas kaip įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri civiliniuose teisiniuose santykiuose reiškiasi kaip savarankiškas subjektas. Įvairių šalių civiliniai kodeksai arba visiškai neapibrėžia juridinio asmens, arba apibrėžia labai lakoniškai, bendrais bruožais. Lietuvos ck. 33 straipsnyje juridinis asmuo apibūdinamas kaip 1) savo pavadinimą turinti 2) įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri 3) gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti 4) ieškovu ar atsakovu teisme. Dažniausiai juridinis asmuo apibūdinamas per jo požymius. (kiršienė j. , pakalniškis v. , juškytė r. , civilinė teisė, 2004, p. 155).

Autoriai įvairiai klasifikuoja juridinio asmens požymius. Anot Lietuvos ck komentaro autorių, juridinio asmens požymiai gali būti pirminiai ir išvestiniai.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (4570 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • Juridinio asmens likvidavimas ir reorganizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Juridinio asmens likvidavimas ir reorganizavimas. (2010 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-likvidavimas-ir-reorganizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 06:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo