Juridinio asmens pabaiga ir pertvarkymas


Tyrimo objektas. Tyrimo tikslas. Tikslui pasiekti keliami uždaviniai. Tyrime naudojami metodai. Juridinio asmens samprata ir klasifikacija. Juridinio asmens pertvarkymas. Bylos išvados literatūra.

Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso antros knygos VIII skyrius yra skirtas būtent čia aprašomą (juridinio asmens pabaigai ir pertvarkymui). Šiame skyriuje minima kokiais būtent būdais juridinis asmuo gali pasibaigti. Galima išsamiau sužinoti apie tuos būdus ir įvairias galimybes. ......

Raktiniai žodžiai: juridinis asmuo, juridinio asmens pabaiga, juridinio asmens pertvarkymas, reorganizavimas, likvidavimas.

Tyrimo objektas: juridinis asmuo, tai gali būti įmonė įstaiga ar kita organizacija, kurios susiduria su pabaiga ar pertvarkymu.

Tyrimo tikslas: išanalizuoti ir pateikti juridinio asmens pabaigos ir pertvarkymo teoriją (išanalizuoti juridinio asmens pabaigą ir pertvarkymą)

Tikslui pasiekti keliami uždaviniai: 1) pateikti informaciją kas yra juridinis asmuo, 2) išnagrinėti juridinio asmens pabaigą bei pertvarkymą, 3) pateikti bylas susijusias su juridinio asmens pabaiga ir pertvarkymu.

Tyrime naudojami metodai: norint pasiekti išsikelto tikslo, taip pat uždavinių įvykdymo buvo naudojama aprašomasis, sisteminis, literatūros šaltinių ir statistinių duomenų analizės metodas.

Juridiniai asmenys gali būti skirstomi pagal keletą aspektų. Juridiniai asmenys pagal interesų tenkinimo pobūdį yra skirstomi į viešuosius ir privačiuosius. Viešasis juridinis asmuo – valstybė ar savivaldybė, jų institucijos arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigtas juridinis asmuo, kurio tikslas – tenkinti viešuosius interesus. O štai Privatusis juridinis asmuo yra toks juridinis asmuo, kurio tikslas – tenkinti privačius interesus, siekis pelno sau. Taip pat pagal veiklos formą, tikslus juridinis asmuo gali būti: 1) vyriausybinė organizacija: valstybė, tarptautinė organizacija, (valstybinė, tarptautinė) institucija, įstaiga, 2) komercinė (pelno siekianti) organizacija: įmonė (kooperatyvas, koncernas ir kt.). 3) pelno nesiekianti organizacija: visuomeninė organizacija, draugija, bendrija, sąjunga, 4) lobistinė organizacija: profesinė organizacija, asociacija. Pagal kilmę – nacionalinės ir tarptautinės organizacijos. Pagal teisinės atsakomybės ribotumą juridiniai asmenys gali būti: 1) neribotos atsakomybės juridinis asmuo: už juridinio asmens prievoles yra atsakingas ir asmens dalyvis asmeniniu turtu. 2) ribotos atsakomybės juridinis asmuo: tai yra už atsiradusias prievoles atsako tik savo turtu. Atsiradusios prievolės juridinio asmens dalyviams, organizacijoms nariams nepereina.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Juridinio asmens pabaiga ir pertvarkymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Juridinio asmens pabaiga ir pertvarkymas. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-pabaiga-ir-pertvarkymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 02:50
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo