Juridinio asmens pavadinimas skaidrės


Teisės skaidrės.

Juridinio asmens pavadinimas. Juridinių asmenų pavadinimų sudarymą reglamentuoja. Juridinio asmens pavadinimas. Sudarant juridinio asmens pavadinimą, svarbu, kad jis. Juridinio asmens pavadinimas. Juridinio asmens pavadinimo sudarymas. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2007 m. spalio mėn. 22 d. nutartis civ. b. Nr. 3K-3-424/. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2004 m. rugsėjo mėn. 8 d. nutartis civ. b. Nr. 3K-3-408/. Steigiamo juridinio asmens pavadinimas. Juridinio asmens pavadinimo keitimas.


Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2004 m. rugsėjo mėn. 8 d. nutartis civ. b. Nr. 3K-3-408/2004.

Ieškovas ir atsakovas užsiima ta pačia veikla: prekiauja balionais ir fejerverkais. Ieškovas išimtinę teisę į firmos vardą UAB „Balionų šalis“ įgijo 2001 m. rugsėjo 20 d. Atsakovo interneto tinklalapio antraštė yra „Balionu salis“, o minėto tinklalapio tituliniame puslapyje naudojamas šūkis „sveiki atvykę į balionų šalį !!!”. Ieškovas prašė įpareigoti atsakovą pašalinti iš tinklalapio ieškovo teises pažeidžiančius žodžių junginius. Vienas iš kriterijų, sprendžiant tokio pobūdžio ginčus, yra tai, ar toks kito juridinio asmens pavadinimo (firmos vardo) neteisėtas naudojimas turi komercinio pobūdžio poveikį. LAT konstatavo, kad atsakovas pažeidė ieškovo teisę į firmos vardą, nes pagal ginčo šalių tarpusavio santykį (t. y. jie yra konkurentai), minėto žodžių junginio - ieškovo firmos vardo simbolinės dalies - panaudojimo pobūdį atsakovo interneto tinklalapyje, darytina išvada, kad tas panaudojimas turi komercinio pobūdžio poveikį. Kaip matyti iš byloje pateiktų duomenų, toks atsakovo pasirinktas minėto žodžių junginio naudojimas savo interneto tinklalapyje, atsispindi populiariose, plačiai vartotojų naudojamose elektroninėse paieškos sistemose, kas taip pat pagrindžia minėtą komercinio pobūdžio poveikį, ir galimą painiavą tarp šių ūkio subjektų bei jų veiklos.

 • Teisė Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Eimantė
 • 10 puslapių (847 žodžiai)
 • Kolegija
 • Teisės skaidrės
 • MS PowerPoint 45 KB
 • Juridinio asmens pavadinimas skaidrės
  10 - 1 balsai (-ų)
Juridinio asmens pavadinimas skaidrės. (2017 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-pavadinimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:17