Juridinio asmens pertvarkymas


Svarbių terminų žodynas. Įvadas. Neribotos atsakomybės juridinių asmenų pertvarkymas. Individualios įmonės pertvarkymas. Ūkinės bendrijos pertvarkymas. Ribotos atsakomybės juridinių asmenų pertvarkymas. Akcinės bei uždarosios akcinės bendrovės pertvarkymas. Viešosios įstaigos pertvarkymas. Kitų ribotos atsakomybės juridinių asmenų pertvarkymas. Išvados. Literatūra.

Lietuvos Respublikos įstatymai juridinio asmens pertvarkymą apibrėžia kaip juridinio asmens teisinės formos pasikeitimą, kai naujos teisinės formos juridinis asmuo perima visas pertvarkytojo juridinio asmens teises ir pareigas. Iki naujojo Civilinio kodekso įsigaliojimo pertvarkymas buvo laikomas vienu iš reorganizavimo būdų. Šiuo metu galiojantys teisės aktai pertvarkymą nuo reorganizavimo skiria tuo, kad reorganizavime dalyvauja mažiausiai du juridiniai asmenys ir sprendimą dėl reorganizavimo priima kiekvieno reorganizuojamo juridinio asmens dalyviai, o pertvarkymo atveju yra pertvarkomas tas pats juridinis asmuo į kitą teisinę formą.

Pagal dalyvių atsakomybės už juridinio asmens prievoles ribas juridiniai asmenys skirstomi į neribotos (individuali įmonė, ūkinė bendrija) ir ribotos atsakomybės (visi kiti) juridinius asmenis. Darbe analizuojama šių dviejų juridinių asmenų grupių pertvarkymo, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, į kitos teisinės formos juridinius asmenis tvarka ir procesai, apžvelgiant pagrindinių kiekvienos grupės atstovų pertvarkymą.

Tyrimo objektas – juridinio asmens pertvarkymas.

Darbo tikslas – išnagrinėti juridinio asmens pertvarkymą.

Darbo uždaviniai:

1.Apžvelgti neribotos atsakomybės juridinių asmenų pertvarkymą.

2.Apžvelgti ribotos atsakomybės juridinių asmenų pertvarkymą.

Darbo metu buvo atlikta Lietuvos Respublikos teisės aktų, mokslinių straipsnių analizė, nagrinėti elektroniniai leidiniai.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (4397 žodžiai)
  • Viktorija
  • Juridinio asmens pertvarkymas
    9 - 2 balsai (-ų)
Juridinio asmens pertvarkymas. (2013 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-pertvarkymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:47
×