Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas teisiniai pagrindai


Reorganizavimo eiga. Likvidavimo eigos aprašymas. Įmonių reorganizavimo būdai. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Akcijų keitimas reorganizuojant. Bendrovių reorganizavimas ir likvidavimas. Likvidavimo pagrindai. Bendroves likvidavimo aprasymas. Likvidavimo procesas kursinis. Reorganizavimas tai.

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka. Juridinių asmenų reorganizavimas. Juridinio asmens reorganizavimo prielaidos. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Juridinio asmens reorganizavimo etapai. Reorganizavimo negaliojimas. Akcinių bendrovių ir uždarūjų akcinių bendrovių reorganizavimas. Reorganizavimo sąlygos. Ataskaita apie numatomą reorganizavimą. Informavimas apie numatomą reorganizavimą. Prievolių įvykdymo papildomas užtikrinimas reorganizuojamų ir dalyvaujančių reorganizavime bendrovių kreditoriams. Akcijų keitimas reorganizuojant bendroves. Reorganizuojamų bendrovių turto, teisių ir pareigų perėjimas. Reorganizavimo pabaiga. Valstybės ir savivaldybės įmonių reorganizavimas. Juridinių asmenų likvidavimas. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Akcinių bendrovių likvidavimas. Likvidatoriaus kompetencija. Valstybės ir savivaldybės įmonių likvidavimas. Likvidatoriaus kompetencija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Veikiant rinkos raidai, verslo salygų pasikeitimams, geopolitiniams reiškiniams bei asmeninėms fizinių asmenų ambicijoms, beveik kiekvienas juridinis asmuo anksčiau ar vėliau patenka į padėtį, kai yra sprendžiamas jo veiklos nutraukimo ir pabaigos klausimas. Bendrine prasme sąvoka „pabaiga“ reiškia galą laiko atžvilgiu. Juridinio asmens pabaiga - juridinio asmens, kaip tam tikro teisinių santykių subjekto, egzistavimo pasibaigimas. Tai gali įvykti tiek savanoriškai, juridinio asmanes dalyvių iniciatyva, tiek priverstinai, trečiųjų asmenų, dažniausiai tam tikrus valdinius įgaliojimus turinčių institucijų, iniciatyva. Teisiškai yra du juridinių asmenų pabaigos būdai - reorganizavimas ir likvidavimas. Šio darbo tikslas atskleisti juridinių asmenų reorganizavimo ir likvidavimo teisinius pagrindus, jų esminius panašumus ir skirtumus bei vykdymo eigą.

Juridiniai asmenys yra skirstomi į ivairias rūšis. Atsižvelgiant į veiklos tikslą yra išskiriamos dvi juridinių asmenų grupės: viešieji juridiniai asmenys ir privatūs juridiniai asmenys. Šiame darbe atskirai analizuojami kiekvienos iš minėtų grupių pagrindinių atstovų reorganizavimo ir likvidavimo teisiniai pagrindai. Iš privačių - akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių bei iš viešųjų - valstybės, vyriausybės įmonių reorganizavimo ir likvidavimo procesai.

Analizuojant minėtus procesus taip pat išsiaiškinamos sąvokos ir terminai, turintys esminės reikšmės juridinių asmenų reorgnizavimo ir likvidavimo procesams. Darbo gale pateikiamo išvados, apibendrinančios darbe analizuojamą medžiagą ir išsikeltą tikslą.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • m.
  • 29 puslapiai (6969 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas teisiniai pagrindai
    10 - 1 balsai (-ų)
Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas teisiniai pagrindai. (2012 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-reorganizavimas-ir-likvidavimas-teisiniai-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:13
×