Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo teisiniai pagrindai


Teisės referatas. Įvadas. Įmonių reorganizavimas pagal lietuvos respublios civilinį kodeksą. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Skirtingos teisinės formos juridinių asmenų reorganizavimas. Reorganizavimo sąlygos ir reorganizavimo ataskaita. Reorganizavimo sąlygų įvertinimas. Reorganizuojamų juridinių asmenų kreditorių teisių gynimas. Reorganizavimo negaliojimas. Supaprastintas juridinių asmenų reorganizavimas. Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių reorganizavimas. Reorganizavimo sąlygos. Informavimas apie numatomą reorganizavima. Reorganizuojamų bendrovių turto, teisių ir pareigų perėjimas. Reorganizavimo pabaiga. Įmonių likvidavimas pagal lietuvos respublikos civilinį kodeksą. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Juridinio asmens dalyvių sprendimas dėl likvidavimo. Likvidatoriaus paskyrimas. Juridinio asmens likvidatoriaus atšaukimas. Likvidatoriaus kompetencija. Likviduojamo juridinio asmens sandoriai. Pranešimas apie likvidavimą. Likviduojamo juridinio asmens kreditorių reikalavimų tenkinimo eilė. Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo pavyzdys. Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo pavyzdys. Išvados. Naudota literatūra.


Reorganzavimas – tai juridinio asmens pasibaigimas be likvidavimo procedūros. CK 2.97 straipsnyje yra numatyta, kad reorganizacija gali būti vykdoma jungimo ir skaidymo būdu. Juridinis asmuo po reorganizacijos gali būti išskaidytas į kelias įmones arba prijungtas prie kito veikiančio ar naujai įsteigto juridinio asmens. Reorganizuojant juridinį asmenį, likvidavimo procedūros neatliekamos, nes jo veikla, teisės ir pareigos, pereina kitam juridiniam asmeniui. Taigi po reorganizavimo juridinio asmens veikla nenutrūksta, o tiesiog pereina kitam juridiniam asmeniui. Veiklos perėjimas kitam asmeniui reiškia, kad šiam pereina teisės, pareigos bei turtas. Juridinių asmenų reorganizavimą, jo būdus bei sąlygas reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, atskiri įstatymai ir kiti teisės aktai. Šio darbo tikslas yra aptarti teisines nuostatas susijusias su įmonių (juridinių asmenų) reorganizavimu bei likvidavimu.

  • Teisė Referatai
  • 2013 m.
  • Ema
  • 31 puslapis (6846 žodžiai)
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 53 KB
  • Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo teisiniai pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Juridinio asmens reorganizavimo ir likvidavimo teisiniai pagrindai. (2013 m. Kovo 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/juridinio-asmens-reorganizavimo-ir-likvidavimo-teisiniai-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:19