Juridinis asmuo kaip verslo teisės subjektas


Įvadas. Komercinės teisės subjekto samprata. Požymiai. Steigimo būdai. Teisnumas ir veiksnumas. Išvados. Literatūra.

Juridinis asmuo yra fizinių asmenų sukurta institucija (įstaiga, įmonė, firma, jų susivienijimas ar kt.), veikiant kaip savarankiškas teisinių santykių dalyvis (subjektas). Tai dirbtinis teisės subjektas, nes jį sukuria ir tam tikrą subjektiškumą jam suteikia valstybė savais įstatymais. Jo veiklą taip pat reguliuoja valstybės įstatymai ir kiti teisės aktai. Tik teisingas valstybės organas tam tikru savo aktu gali suteikti vienam ar kitam dariniui jurinio asmens statusą bei teisę veikti savo vardu, turėti ir įgyti tam tikras teises. Iš esmės juridinis asmuo – tai fizinių asmenų sąjunga, kuri yra atskirta nuo tos sąjungos narių.

Organizacinis vieningumas, užtikrinantis juridinio asmens struktūrinių padalinių sąveiką ir reiškiantis jo, kaip atskiro vieneto, savarankišką egzistenciją, turint savo atskirą pavadinimą ir kitus savarankiškumo atributus.

Savarankiškas dalyvavimas teisminėse institucijose, reiškiantis, jog juridinis asmuo gali savo vardu gali būti ieškovu ir atsakovu teisme ar arbitraže.

Savarankiška turtinė atsakomybė, reiškianti, jog už savo skolas atsako pats juridinis asmuo savo turtu. Steigėjai ir organizacijos nariai neatsako už jurinio asmens prievoles, o pastarasis neatsako už jį įsteigusių fizinių bei juridinių asmnenų ir kitų firmos narių asmenines prievoles. Kadangi juridinio asmens turtinė atsakomybė atribota nuo steigėjų turtinės atsakomybės, tokia atsakomybė vadinama ribota atsakomybe.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1047 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Juridinis asmuo kaip verslo teisės subjektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Juridinis asmuo kaip verslo teisės subjektas. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridinis-asmuo-kaip-verslo-teises-subjektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:45
×