Juridinių dokumentų tvarkymas praktikos ataskaita


Įvadas. Įstaigos apibūdinimas. Operatyvinės kontrolės skyrius (oks) ir darbas jame. OKS naudojama orgtechnika. OKS funkcionuojantys dokumentai ir reikalavimai jų įforminimui. Dokumentų valdymą reglamentuojančių teisės aktų taikymas rengiant dokumentus, juos segant į bylas, rengiant archyvui. OKS rengiamų teisės aktų, tvirtinamų teisės aktų rengimas. Išvados. Literatūra.

Šioje pažintinės praktikos ataskaitoje yra apžvelgta mano praktikos vieta valstybinė įstaiga ,,Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija“ (,,Šiaulių AVMI“), Opratyvinės kontrolės skyrius (OKS) ir įgyvendinti arba neįgyvendinti praktikos tikslai.

Išanalizuoti ir įvertinti įstaigos veiklą, valdymo struktūrą, atskirų padalinių veiklos tikslus, funkcijas.

Susipažinti su įstaigoje sudaromais ir gaunamais dokumentais, jų klasifikacija.

Išanalizuoti įstaigos ir atskirų padalinių veiklą bei išnagrinėti jų sudaromus dokumentus.

Išanalizuoti teisės aktus, reglamentuojančius įmonės, institucijos veiklą ir veiklos dokumentavimo tvarką.

Susipažinti su biuro orgtechnikos priemonėmis ir išmokti jomis dirbti (kopijavimo aparatai, įrišimo, ryšio priemonės).

Išmokti kvalifikuoti parengti įvairius dokumentus (sutartis, bankinius, kasos ir pan.), atsižvelgti į padalinio veiklos specifiką.

Žinoti ir suprasti teisinius terminus, vartojamus institucijos dokumentuose.

Mokėti taikyti teisines sąvokas ir terminus praktinėje veikloje.

OKS atlieka mokesčių mokėtojų patikrinimą, skiria baudas (įspėjimus) už rastus pažeidumus, išduoda jiems reikalingus dokumentus, konsultuoja. Sutarčių neruošia, tai atlieka Finansų skyrius ir Ūkio grupė.

Stebint ir paklausinėjus darbuotojus sužinojau, kad mokesčių mokėtojai tikrinami dviem būdais: juos išsikviečiant į inspekciją ar nuvykstama pas patį mokesčių mokėtoją, jei reikia dalyvauja Darbo inspekcija arba policija. Patikrinimai vykdavo visą dieną, todėl aš turėdavau registruoti atėjusius gyventojus.

Šiame skyriuje taip pat atlikau šiuos darbus: rūšiavau dokumentus (pagal saugojimo laiką, rūšį), juos segiau į bylas, numeravau jų lapus, tikrinau transpoto priemonių atitikimą pagal muitinės ir OKS duomenis, ieškojau ir kopijavau reikiamus dokumentus, ir kita.

Labiausiai patiko ieškoti dokumentų, nes labai daug teko jų peržiūrėti, taip susipažinau su jų rengimu, teisiniais terminais (kai kurie buvo surašyti atskirame lape) ir pastebėti padarytas klaidas.

  • Ekonomika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1616 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleks
  • Juridinių dokumentų tvarkymas praktikos ataskaita
    10 - 10 balsai (-ų)
Juridinių dokumentų tvarkymas praktikos ataskaita. (2015 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/juridiniu-dokumentu-tvarkymas-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:52
×