Jūrinio plaukiojimo ataskaita


Įvadas. Samprata apie laivą, jo sandarą ir įrangą. Laivo tipas, istorija, jo paskirtis, plaukiojimo rajonas, talpa, pagrindiniai, bendras laivo eskizai. Laivo anstatų eskizai, laivo nepraleidžiamų pertvarų išdėstymas. cisternų išdėstymas. Laivo švartavimo (eskizas), inkaravimo, vairavimo, krovos, vilkimo, gelbėjimų įrangų aprašymas ir išdėstymas. Stovumas, laivo plūdrumas. Darbo sauga laive. Laivo sistemos. Nusausinimo sistema. Balastinė, krenavimo, diferentavimo sistema. Buitinio vandens sistema. Nutekamųjų vandenų sistema. Vėdinimo, šildymo, kondicianavimo sistema. Laivo priežiūra. Laivo korpuso, denių anstatų priežiūra. Laivo krovos patalpų (triumų) valymas. Laivo triumų dangčių, sandarių durų, iliuminatorių, liukų, dangtelių priežiūra. Dažymo darbai laive. kokie darbai buvo atliekami laivo reiso metu. Prevencinės laivo priemonės nuo graužikų ir kitų parazitų. Laivo gyvybingumo išsaugojimas. Avarinis laivo aprūpinimas, sudėtinės dalys ir išdėstymas laive. laivo gyvybingumo išsaugojimo būdai. Priešgaisrinis inventorius, stacionarinės gaisro gesinimo sistemos ir jų išdėstymas. Laivo valdymas, laivavedybos pagrindai. Laivo kelias žymėjimas jūrlapyje. jūrlapių, naudotų reiso metu, numeriai. Laivo vietos nustatymas pagal du, tris pelengus, pagal nuotolius. Jūrinių ir kranto budėjimų organizavimas. Laivo švartavimas. Vairininko pareigos priimant ir perduodant budėjimą, laivui plaukiant. Anglų kalba. Vairininko pareigos eigos metu, priimant ir perduodant budėjimą laivui plaukiant. Komandos vairininkui lietuvių ir anglų kalbomis. Laivo tipas, pagrindiniai duomenys apie laivą.

Savo praktiką atlikinėjau Bulk carrier tipo laive, t. y. sausakrūvis CLIPPER TRUST. Šioje ataskaitoje trumpai aprašysiu apie šį laivą. Susipažinsime su laivo deniais, aprašant trumpai kas juose randasi, bei bus pateikta kita svarbiausia laivo informacija. Papasakosiu tai, ką sužinojau praktikos metu.

Praėjimai, trapai ir apsauga:

Laiptų pasvirimas vedamas į gyvenamas, tarnybines patalpas ne daugiau kaip 55, o į mašinų skirių 60. Užbortinių trapų pasvirimas ne mažiau kaip 45. Tarp laiptine aikštelė turi turėti apsauginius aptvarus iš šonų, šonų paaukštinimas nemažiau 40 mm. Kartu su pasvirusiais laiptai dar naudojami vertikalus laiptai, jų plotis nemažesnis kaip 300 mm, jų laipteliai susideda iš kvadratinių metalinių strypų, kurių kvadratu smailėjanti puse pastatyta į viršų. Atstumas tarp laiptelių ne didesnis kaip 350 mm, tokių laiptų ilgumas be aikštelės leidžiamas iki 9 m.

Darbų sauga dirbant aukštyje ir už borto:

Už darbus aukštyje 2,5 m ir už borto atsakingas vyr. kapitono padėjėjas. Nusileisti už borto ar kilti į aukštį virš 1,5 m vienam žmogui be stebėtojų pagalbos draudžiama, išskyrus atvejus kai kopiama į aptvertas aikšteles skirtas įrenginių apžiurai ir aptarnavimui.

Darbai už borto leidžiami tik ant pakabinamo suolelio lopšyje arba plausto. Jūreivis užsideda šalmą, gelbėjimo lemene, bei apsijoses apsauginį diržą kurio antras galas tvirtinamas prie laivo konstrukcijų, šalia gelbėjimo ratas su 27,5 m virvagalių.

Negalima dirbti už borto: tarp dviejų laivų stovinčiu vienas prie kito, arba tarp laivo borto ir prieplaukos, o taip pat laivui stovint doke, ar plaukiant. Draudžiama už borto leisti ir kelti ar perkelti pakabinamo suolelio lopšį kai joje yra žmogus.

Savarankiški darbai aukštyje tik kvalifikotiems jūreiviams. Dirbant aukštyje šalia radijo lokacinių antenų ar arti švilpuko būtina informuoti budinti šturmaną. Iki darbų pradžios aukštyje būtina prisitvirtinti apsauginių diržu, lingelių arba žiedine sasarga prisitvirtinus prie laivo konstrukcijų.

Diržai yra bandomi nerečiau kaip 1 kartą per metus. Ant diržo uždedama markiruotė su bandymo data ir surašomas aktas.

Darbai leidžiami 10 m/s vėjo stiprumui uoste ir jūroje iki 5 m bangavimo

  • Laivyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 6901 KB
  • 2015 m.
  • 41 puslapis (6229 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Jūrinio plaukiojimo ataskaita
    10 - 4 balsai (-ų)
Jūrinio plaukiojimo ataskaita. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/jurinio-plaukiojimo-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:10
×