Jūros tarša


Ekosistemos tarša. Baltijos juros uzterstumas. Kas labiausiai tersia jura. Juru uzterstumas. Baltijos juros uzterstumas 2012. Baltijos juros tarsa referatas. Vandens telkiniu uzterstumas 2012. Surieji vandenys. Juros tarsa is laivu. Vandens tarsa paveiksleliai.

Įvadas. Vandens ciklas. Jūros teršalai ir jų šaltiniai. Nitratai ir fosfatai. Baltijos jūros tarša. Baltijos jūros būklė. Metais. Išvados. Literatūra.

Ramusis vandenynas užima beveik pusę žemyno ploto, šio vandens užtektų užlieti visus kontinentus. Savo planetą mes vadiname „Žeme“, bet galbūt teisingiau ją būtų vadinti „Vandeniu“, nes 75 % mūsų Žemės yra padengta vandeniu. Didžiąją dalį Žemės vandenų sudaro sūrieji vandenys. Gėlojo vandens yra tik 3 %, iš kurių dalis yra užšalę ledynai ir ledkalniai.

Gėlųjų ir sūriųjų vandenų telkiniai yra tarpusavyje susiję, pvz., upės įteka į jūrą. Užterštas upės vanduo užterš jūrą ir jūros ekosistemas. Tarša yra didelė vandens telkinių problema, nes ji pažeidžia gėlųjų ir jūros vandenų ekosistemas, teršalai kenkia viskam: gyvūnams, augalams, žmonėms.

Taigi, šio darbo tema – jūros tarša – yra labai aktuali dabartiniu metu, kadangi gyvename prie Baltijos jūros. Būdami prie jūros, džiaugiamės jos teikiamais malonumais – stebime bangų mūšą, per karščius mirkstame vėsiame vandenyje. Tomis akimirkomis tikrai nepagalvojame, kad gal kaip tik šiuo metu, kažkur toli į šią jūrą iš laivo išsiliejo nafta, kad dar ir dabar Baltija nėra išsivaliusi nuo Černobylinio radiocezio, kad progresuoja vandens stagnacija gelmėse.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kas labiausiai teršia jūrą. Atskirai paminėsiu Baltijos jūrą. Referate pateikiau lenteles ir paveikslėlius, kurie padės aiškiau suprasti pateikiamą informaciją. Šios temos tyrimo metodas yra mokslinės literatūros analizė.

  • Microsoft Word 1056 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2290 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Jūros tarša
    10 - 1 balsai (-ų)
Jūros tarša. (2012 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/juros-tarsa.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 08:07
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo