Jūrų hidrotechnikos statiniai


Juru hidrotechnika. Juru hidrotechniniai statiniai. Juru hidrotechnikos statiniai ppt. Hidrotechnika referatas. Krantosauginiai. Referatai apie hidrotechnikos moksla. Hidritechnikos statinio aprasymas. Tiltus veikiancios apkrovos. Hidrotechnikos kursiniai. Hidrotechniniai statiniu breziniai.

Jūrų hidrotechnika – mokslo ir technikos šaka, apimanti jūrų ir vandenynų išteklių naudojimą ir apsaugą, jūrų transporto pervežimų aprūpinimą, žalingų jūros vandens poveikių apribojimą panaudojant inžinerinius (hidrotechnikos) statinius. Jhts veikiantys poveikiai. Hts visada yra veikiami keleto skirtingų poveikių, todėl jų veikimas apibendrinamas poveikių deriniais. Prieplaukų statinius veikiančios apkrovos. Iš akvatorijos pusės: horizontalios ir vertikalios. Nuo prieplaukos statinio: horizontalios ir vertikalios. Pagrindinės nuostatos jūrų hidrotechnikos statiniams projektuoti.

Jūrų hidrotechnikos statinių poveikiai ir apkrovos pagrindinės nuostatos jūrų hidrotechnikos statiniams projektuoti.

Jūrų hidrotechnikos statiniai (JHTS) – tai stacionarūs arba plaukiojantys statiniai, kurie įrengiami jūrų uostuose, jūrose prie kranto linijos, upių žiotyse, žemyno šelfe ar vandenyne išteklių naudojimui ir apsaugai, jūrų transporto pervežimų aprūpinimui, žalingų jūros vandens poveikių apribojimui.

JHTS veikiantys poveikiai yra skiriami į tris grupes: - nuolatiniai poveikiai, pvz.: tiesioginis hidrostatinis bei geofiltracinis vandens slėgis ; - kintamieji poveikiai, pvz.: bangų slėgis, vėjo poveikiai, sniego apkrovos ; - ypatingieji poveikiai, pvz.: laivų, transporto priemonių smūgiai, poveikiai hidraulinių smūgių, seisminiai poveikiai ir kiti.

Iš akvatorijos pusės Nuo prieplaukos statinio Iš kranto pusės.

Horizontalios:nuo vandens: bangų, ledo; nuo prisišvartavusio laivo: laivo judėjimo, jėgos išilgai statinio, nuo švartavimosi įrangos;nuo laivo atsirėmimo į statinį: švartavimosi metu, dėl tėkmių, dėl vėjo, dėl bangų. Vertikalios:laivo užvirtinimo ant statinio;švartavimosi metu;dėl ledo;nuo apsauginės įrangos.

Horizontalios: dėl temperatūros pokyčių; nuo kranų; dėl vėjo poveikio statiniui; jėgos nuo švartavimosi įrangos; Horizontalios jėgos dėl trinties. Vertikalios: nuosavas svoris: prieplaukos statinio, pastatų; trumpalaikės: nuo transporto, krovinių, nuo sniego, nuo ledo.

Horizontalios: grunto slėgis; trumpalaikės apkrovos; gruntinio vandens slėgis. Vertikalios: grunto slėgis; trumpalaikės apkrovos;.

Prieš pradedant projektuoti JHTS atliekami:- išsamūs poreikių (uosto naudotojų, krovinių srautų, laivybos sąlygų ir kt.) ir galimybių (uosto plėtros sąlygų, esamų inžinerinių komunikacijų ir kt.

  • MS PowerPoint 3322 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (844 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rainis
  • Jūrų hidrotechnikos statiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Jūrų hidrotechnikos statiniai. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-hidrotechnikos-statiniai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo