Jūrų teisė kursinis darbas


Įvadas. Balastinis vanduo. Budėjimas uoste. Nedarbingumas. Vyriausio mechaniko atsakomybės. Išvados.


Laivas „VĖJELIS“ registruotas LR registre dirbo Mauritanijos zonoje, laivas remonto darbams grižinėjo į Klaipėdos Valstybinį jūrų uostą , vyresnysis mechanikas susiginčijo su mechaniku, vienas teigė. Kad prieš įeinant į Klaipėdos Valstybinį jūrų uostą būtina pakeisti balastinius vandenis, kitas teigė kad nebūtina.

Taip laivas atėjo į Klaipėdos uostą, uoste pridavė šiukšles, nesutarimai tarp komandos vyko pastoviai. Laivas stovėjo uoste, todėl buvo sudarytas budėjimo grafikas, mechanikams buvo liepta budėti po 12 valandų, jūrininkas Ernestas su tuo nesutiko, teikdamas, kad pažeidžiamos jo kaip Lietuvos jūrininko teisės, todėl jis rytoj pasiims nedarbingumą,nes jam labai skauda nugarą.

Rytojaus dieną Ernestas pristatė pažymą , kad serga tai draugai paklausė, o kas tau išmokės atlyginimą ar iš vis ar gausi tu tą atlyginimą. Ernestas atsakė, kad pažiūrės mėnesio gale, nes jis nežino kaip turėtų būti.

Laivą suremontavo buvo variklio gedimas, remontininkai išleido tepalus, po remonto laivą perdavė komandai, komanda užvedė pagrindinį variklį ir išėjo į Kaliningradą, prie Nidos laivas sustojo, užsidegė visos energetiniame skyriuje esančios lemputės raudona spalva, variklis sustojo.

Kas kaltas nes laivas sugedo nepataisomai, variklis užkaito, nes mechanikai nepatikrino tepalo kiekio išplaukdami, todėl Vyr. mechanikas kaltina tai remontininkus, kad jie privalėjo užpilti tepalą, o Ernestas sako, kad Vyr. mechanikas privalėjo pasitikrinti prieš išplaukdamas.

Laivui „Vėjelis“, grįžtant remonto darbams iš Mauritanijos plaukiojamojo rajono į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą būtina pasikesti balastinius vandenis, dėl invazinių rūšių plitimo susijęs su laivybos prekybos padidėjimu per pastaruosius kelis dešimtmečius. Kiekybiniai laivybos tyrimo duomenys rodo, kad invazinės rūšys plinta grėsmę keliančiu greičiu ir vis naujose vietose, o tai daro tiesioginį ar netiesioginį poveikį sveikatai, valgant jūros gėrybių maistą, ekonomikai ir žalą aplinkai, kuri dažnai yra negrįžtama (Wu ir kt., 2011; Hua, Hwang, 2012), tai reglamentuoja keista: 2008 12 29 įsakymu Nr. 3-510 (nuo 2009 01 01) (Žin., 2008, Nr. 150-6132) Prieš laivui atplaukiant į uostą privaloma laivo balastinius vandenis pakeisti į Šiaurės jūros vandenis, išskyrus laivus, atplaukiančius iš Baltijos jūros uostų.

Balastinės sistemos laive naudojamos vandeniui priimti ir išpumpuoti, o kartu grimzlei, krenui ir diferen- tui reguliuoti.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2226 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Jūrų teisė kursinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Jūrų teisė kursinis darbas. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-teise-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:59
×