Jūrų teisė laivo areštas


Laivybos referatas. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Jūrų teisės rašto tema laivo areštas.


Pareiškėjas nurodė, kad kreipėsi į teismą dėl taikymo laikinųjų apsaugos priemonių – arešto atsakovo SHIPPING valdymo teise priklausančiam laivui „ Kaiketa“ ,dėl to, jog nurodė kad atsakovas užsakė iš pareiškėjo degalų jo valdomam laivui, kurie į jo laivą buvo pristatyti, 84704,74 JAV dolerių sumai, tačiau užsakovas liko skolingas 44 895,63 LVL. Be to, atsakovas, nesilaikė sutarties sąlygų ir būdamas faktinis laivo valdyotojas gali jį parduoti ar kitaip perleisti tretiems asmenims ir prarasti valdymo teisę, todėl nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių būsimo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti ar pasidaryti neįmanomas.

Atsižvelgdami į tai matome, kad atsakovas nesilaikė taikos sutartyje nustatytu skolos mokėjimo grafiku, pagal (LR CK 6.985 straipsnį. Taikos sutarties galia. 2 dalį pagal kurią teismo patvirtinta sutartis yra priverstinai vykdytinas dokumentas), o taip pat ir (LR CK 6.205 straipsnį. Sutarties neįvykdymas ar netinkamas įvykdymas. Ir neįvykdamas ar netinkamai vykdydamas sutartyje numatytas sąlygas ir praleidęs prievolės įvykdymo terminą pažeidė (LR CK 6.63 straipsnį. Atvejai,kai skolininkas laikomas pažeidusiu prievolę. 1 ir 2 dalis ). Taip pat pažeisdamas (LR CK 6.66 straipsnį. Kreditoriaus teisė ginčyti skolininko sudarytus sandorius (actio Pauliana)), pagal kurį kreditorius turi teisę ginčyti skolininko sudarytus sandorius, kurių pastarasis sudaryti neprivalėjo, jeigu šie sandoriai pažeidžia kreditoriaus teises, o skolininkas apie tai žinojo ar turėjo žinoti. Sandoris pažeidžia kreditoriaus teises jeigu dėl jo skolininkas tampa nemokus. Taigi matome,kad atsakovas nesilaikė nei pradinio atsiskaitymo už paslaugas,o taip ir taikos sutarties reikalavimų, taip pažeisdamas civilionio kodekso teises.

Taip pat pareiškėjas 2009 m. Vasario 24 d. Gavo laišką, kad bendrovė LightFold Impex. Inc. Yra nauja laivo „ BALTIC SKY‘‘ savininkė ir pažymėjo,kad laivo pavadinimas pakeistas į „EASTERN STAR“, pripažino 84708,74 JAV dolerių skolą už degalų tiekimą.

  • Laivyba Referatai
  • 2015 m.
  • Deimanas
  • 6 puslapiai (1924 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laivybos referatai
  • Microsoft Word 24 KB
  • Jūrų teisė laivo areštas
    10 - 7 balsai (-ų)
Jūrų teisė laivo areštas. (2015 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/juru-teise-laivo-arestas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:51