Jūrų transporto ekonomika


Įvadas. Kapitalo formos. Kapitalo sąvoka. Kapitalo formos. Įmonių pagrindiniai kapitalo vertinimo būdai. Pagrindiniai kapitalo panaudojimo efektyvumo rodikliai. Jūrų transporto įmonės kapitalo įvertinimas. Skaičiavimas. Išvados. Literatūra.

Jūrų transporto įmonės – tai labai sudėtingos ir brangiai kainuojančios struktūros, kuriom būtinos labai reikšmingos lėšos tam, kad jos atnaujinti ar papildyti. Lėšų pritraukimas priklauso nuo kapitalo veiksmų efektyvumo.

Kapitalas – vertė, kuri atneša pelną ar papildomą vertę eksploatuojant samdytus darbuotojus; lėšos kurios naudojamos gamybinei veiklai plėsti ir vykdyti.

Kapitalą galima paskirstyti pagal priklausomybės charakterį į:

AB „LISCO Shipping Company“ Kapitalo strūktura(AB „LISCO Shipping Company“ metinė ataskaita)Taip pat kapitalą galima paskirstyti pagal laiko terminą:

Žaliavos – tai darbo objektai, kuriuos teikia gamybos pramonė bri žemės ukis, perdirbant pirmą kartą: įvairi rūda, smėlis, vilna, cukriniai runkeliai.

Perdaug neakcentuodami rodiklių grupavimo problematikos, aptarkime pagrindinius finansinius rodiklius, kurie padeda įvertinti įmonės finansinę būklę. Žemiau yra pavaizduotos rodikliai ir formulės jiems skaičiuoti.

Iš Bendrojo pelno atėmę veiklos sąnaudas – gauname veiklos pelną, kurį pakoregavę kitos veiklos bei finansinės ir investicinės veiklos rezultatais gauname Įprastinės veiklos planą, kuris paprastintai vadinamas veiklos pelnu.

Rentabilumas – tai pelno dalis, tenkanti vienam patirtų sąnaudų litui. Jo rodikliai:

Veiklos rentabilumas - tai pelno prieš apmokestinimą ir visų sąnaudų santykis;

Išvada – firma pelningai, tačiau palyginant su įmonės finansinės būklės rodiklių vertinimo lygio lentelę, nuosavo kapitalo pelningumo koeficientas BLOGAS.

Išvada – firma pelningai, tačiau palyginant su įmonės finansinės būklės rodiklių vertinimo lygio lentelę, turto pelningumo koeficientas BLOGAS.

Siekiant naudingai naudoti kapitalą, reikia stengtis, kad šie ir ne tik rodikliai butų kuo aukštesni ir maždaug atitiktų efektyvumo normų.

Pagal skaičiavimą matome, kad AB „LISCO SHIPPING COMPANY“ įmonės kapitalas 2003 metais buvo panaudotas pelningai, tačiau kai kurie vertinimo rodikliai yra gana silpni.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2254 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Jūrų transporto ekonomika
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jūrų transporto ekonomika. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-transporto-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:47
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo