Jūrų transporto poveikis aplinkai ir ekologijai


Įvadas. Laivo poveikis aplinkai. Vandens tarša. Atmosferos tarša. Fizikinė tarša. Poveikis jūros gyvūnams. Poveikis žmonių gyvenimo kokybei. Jūros tarša iš laivų užterštais vandenimis ir šiukšlėmis. Nafta užteršti vandenys ir kitos naftos atliekos. Nutekamieji vandenys ir jų valymo šlamas. Šiukšlės ir kietosios atliekos. Balasto vanduo. Jūros aplinkos problemos ir jų sąsajos su vandens tarša iš laivų. Išvados. Literaūros sąrašas. Paveislių sąrašas. Lentelių sąrašas.

Jūrų transportas daro tiesioginę ir netiesioginę įtaką aplinkai: atmosferai, vandeniui, žmogui ir viso gyvenimo kokybei. Įtaka gali būti ne tik globalinio mąsto, bet ir regioninio ar lokalaus charakterio. Klimato kaita, aplinkos rūgštėjimas ir stratosferos ozono sluoksnio nykimas – poveikiai, kurie turi didžiausius mastus ir tiesiogiai prisideda prie globalinių antropogeninių kilmės aplinkos problemų. Tokie poveikiai labiau siejami su oro tarša iš laivų.

Vandens tarša iš jūrų transporto apsiriboja lokaliniu ar regioniniu mastu. Tai gali būti jūrų uostuose, laivybos trasose ir jūrų regionuose su intensyvia laivyba.

Trys pagrindiniai aplinkos poveikio jūrų transporto objektai:

1.Laivas ir laivyba;

2.Jūrų uostai;

3.Laivų statybos ir remonto sektorius.

  • Microsoft Word 931 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (2162 žodžiai)
  • Mokykla
  • Asuncev
  • Jūrų transporto poveikis aplinkai ir ekologijai
    10 - 2 balsai (-ų)
Jūrų transporto poveikis aplinkai ir ekologijai. (2014 m. Rugsėjo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-transporto-poveikis-aplinkai-ir-ekologijai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 16:15
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo