Jūrų uostas roterdamas referatas


Įvadas. Roterdamo uosto apžvalga. Išvados. Literatūros sąrašas.


Daugelyje literatūros šaltinių pažymima jog Roterdamo uostas yra vienas iš seniausių ir didžiausių Europos jūrų uostų. Šis uostas buvo judriausias pasaulio uostas 1962-1986 metais. 2004 metais jį jau nustelbė Azijos uostai, tokie kaip Singapūras ir Šanchajus. O 2011 Roterdamas pasaulyje buvo 5 pagal dydį uostas metininį krovinių tonažą.

Roterdamo uostas yra laikomas strategiškai vienas svarbiausių Europos importo ir eksporto taškų, nes yra apsuptas didžiųjų miestų, kuriuose yra labai daug gyventojų ir didelių pramonės centrų – Vokietijos upės Rūro miestai, Londonas, Paryžiaus.

Plotas: Viso uosto plotas 10 550 ha. Uosto ilgis – 40km ,o krantinės 89km. Uosta taip pat apima 1500km vamzdynų

Konteineriniai terminalai. Roterdamas yra pagrindinis konteinerių uostas Europoje. Su daugiau nei 11 milijonų TEU konteinerių per metus, Roterdamas lenkia kitus uostus. Taip pat turi ultra modernią giliavandenių ir trumpųjų nuotolių įrenginius ir daugelio įmonių dėmesį patraukia galimybė laikyti ir remonuoti dešimtis tuščių konteinerių. Kadangi uosto turi neribotą gylį, ji yra prieinama visiems laivams, ir yra pasiekiamas 24 valandas per parą. Konteinerių perkrovimas Roterdame pagrinde yra vykdomas dviejose vietose: Maasvlakte, kur aptarnaujami dideli konteineriniai laivai, kadangi ši vieta yra arčiau jūros. Waalhaven/Eemhaven labiau specializuojasi trumpų jūrinių nuotolių laivyboje. Roterdame yra 8 konteinerių terminalai ir 16 bendrųjų – tame tarpe teikiančių Ro-Ro paslaugas. Šią savo poziciją Roterdamas išsikovojo dėl keleto priežasčių:

  • Laivyba Referatas
  • Microsoft Word 1165 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1263 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sorena
  • Jūrų uostas roterdamas referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Jūrų uostas roterdamas referatas. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-uostas-roterdamas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 23:01
×