Jūrų uostų informacinės sistemos


Įvadas. Bendros jūrų uostose naudojamos informacinės sistemos. AIS Laivų stebėjimo informacinė sistema. GPS pagrindinės sistemos. Informacinių sistemų tarptautiniai tinklai. Kitos sistemos. Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste naudojamos informacinės sistemos. LIS Laivo informacinė sistema. VTS Laivų eismo stebėjimo sistema. KIPIS Krovinių ir prekių informacinė sistema. Kitos informacinės sistemos. Išvados. Šaltiniai.

Jūrų uosto informacinės sistemos - aktuali tema kiekvienam laivavedžiui norinčiam įplaukti į uostą. Šio darbo objektas yra pagrindinės informacinės sistemos uoste. Darbo tikslai įvertinti saugios laivybos informacines sistemas, komercines informacines sistemas ir globalių informacinių sistemų technologijas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

SafeSeaNet jungia daugelį Europos jūrų laivybos institucijų. Pranešimuose esanti informacija yra surenkama iš įvairių vietos šaltinių, vadinamųjų kompetentingų vietos institucijų, pavyzdžiui, pakrantės stočių ir uostų administracijų. Ši informacija beveik realiu laiku perduodama viešosios valdžios institucijoms visoje Europoje. Europos Sąjungos pakrantėje yra įrengta daugiausiai automatinio identifikavimo sistemos signalų priėmimo stočių, kurios bet kuriuo metu gauna signalus iš praplaukiančių laivų. Siekiant visiškai apimti Europą supančias jūrų zonas, EMSA bendradarbiauja su valstybėmis narėmis norėdama išplėsti šių stočių signalų priėmimo galimybes.

Tikslesnis laivų buvimo vietos nustatymas padės išvengti taršos, nes bus galima anksti nustatyti pavojų keliančius laivus. SafeSeaNet pagalba galima gauti pranešimus apie laivo veiksmus (avariją, taršą, navigacijos taisyklių pažeidimą ir kt.) arba informaciją apie laive esančias pavojingas medžiagas. Žinant, kur konkretus laivas plaukia ir ką jis gabena, bus galima greičiau imtis neatidėliotinų priemonių įvykus nelaimei. SafeSeaNet taip pat supaprastina ataskaitų apie krovinius ir padėtį teikimo procedūras uostuose bei laivuose ir taip sumažina darbo krūvį bei sąnaudas.

Susipažinome ir įvertinome pagrindines saugios laivybos sistemas: AIS, VTS ir kitas sistemas, esančias Klaipėdos uoste, komerinėmis LIS, KIPIS ir kitomis komercinėmis sistemomis, bei pagrindinėmis globalių informacinių sistemų technologijomis.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1570 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilkas275
  • Jūrų uostų informacinės sistemos
    10 - 10 balsai (-ų)
Jūrų uostų informacinės sistemos. (2015 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/juru-uostu-informacines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 08:59
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo