Justinas Marcinkevičius biografija


Justino marcinkeviciaus biografija. Marcinkeviciaus poezijos vaikyste analize. Marcinkevicius poezijos vaikyste analize. Justinas marcinkevicius konspektas. Poezijos vaikyste interpretacija. Justinas marcinkevicius laisve analize. Justinas marcinkevicius poezijos vaikyste. Marcinkevicius dainuoju lietuva analize. Marcinkeviciaus konspektas. Justino marcinkevičiaus eilėraščio ,,poezijos vaikystė" interpretacija.

Poeto justino marcinkevičiau biografija. Pagrindiniai faktai.

Justinas Marcinkevičius (1930–2011) – poetas, dramaturgas, vertėjas, akademikas. Baigęs lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete, dirbo įvairiose redakcijose, organizavo literatūrinį gyvenimą, bet greitai atsidėjo tik literatūriniam darbui.

Marcinkevičius savo laiku nebuvo labai populiarus poetas, jo kūryba nebuvo tiesiog mėgstama ir skaitoma, bet neišvengiama ir būtina, su Marcinkevičiaus kuriamais eilėraščiais ir poetinėmis dramomis tapatinta tikroji literatūra.

Poetinės jo dramos laikytos tautiškumo, lietuviškumo, etiškumo, dvasingumo etalonu, o pats poetas vertintas kaip vienas didžiausių to meto autoritetų.

Sovietmečiu Marcinkevičius skaitytojų buvo pasirinktas kaip svarbiausias poetas, jam suteiktos išskirtinės savybės, jis vadintas tautos sąžine ir pan. Marcinkevičiaus poezija buvo suprantama ir priimtina platesniam skaitytojų ratui, ne moderni ar juolab ne avagardiška, be to, Marcinkevičius nesireiškė kaip priešgyniautojas valdžiai.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (573 žodžiai)
  • Toma
  • Justinas Marcinkevičius biografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Justinas Marcinkevičius biografija. (2013 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/justinas-marcinkevicius-biografija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:48
×