Justinas Marcinkevičius Mažvydas


Justinas marcinkevicius mazvydas santrauka. J marcinkevicius mazvydas. J.marcinkevicius mazvydas. Justinas marcinkevicius mazvydas analize. Mažvydas aprašymas. Justino marcinkeviciaus mazvydas. Justinas marcinkevicius mazvydas konspektas. Justinas marcinkevičius "mažvydas". Marcinkevicius mazvydas aprasymas. Mazvydas justinas marcinkevicius.

Justinas Marcinkevičius - Mažvydas (aprašymas). Justinas Marcinkevičius lietuvių literatūroje užima savitą vietą. Jau 50 metų jis rašo vis naujas knygas, kuriose išlieka trys svarbiausios temos: Lietuva, lietuvių kalba, gamta. Tai ir lietuvių literatūros klasikos temos. Justinui Marcinkevičiui klasikinė tradicija, jos tęsimas yra natūraliai svarbi.

Justinas marcinkevičius Lietuvių literatūroje užima savitą vietą. Klasikinė Lietuvių literatūros tradicija įvairių politinių reikalavimų varžomai xx a. Antrosios pusės Lietuvių kūrybai buvo ir patikima atrama, padėjusi rasti savo kelią. Istorinė drama mažvydas vienas iš svariausių justino marcinkevičiaus kūrinių, liudijančių poeto tautinę savimonę. Pirmosios Lietuviškos knygos autorius martynas mažvydas dramos kūrėjui rūpėjo ne kaip istorinė asmenybė, jis savo jėgas skyrė šio vyro žmogiškojo likimo vaizdavimui. Gal todėl šiame kūrinyje sutelktas dėmesys į herojaus vidinę dramą – blaškymąsi tarp pareigos ir jausmo. Trečioje dramos dalyje mažvydas savo dvejones, vidinę kančią bando atskleisti bendražygiui vilentui.

Ištraukos pradžioje pastorius prabyla apie nerimą, užplūdusį žvelgiant į šalnų pakaustytą dirvą, juntamas gilus slogutis praeities dienoms: saulė/ šiltesnė būdavo anksčiau . Bandydamas nušviesti mažvydo tamsias mintis, jo pašnekovas prabyla apie katekizmą, kuris anot jo- titaniškas darbas. Antikos herojaus vardu apvainikuota knyga, pagrindiniam herojui it sunki našta, kuri ir vėlei susiejama su graikiškuoju kultūros palikimu. Prikeliamas sizifas su savo beprasmišku pasiryžimu ridenti jam skirta akmenį. Atrodo, kad ši asmenybė įsišaknija į mažvydo būtį: stumiu, ritu, keliu , ne be pagrindo, jis kenčia prasmės ieškojimo agoniją. Stipriu argumentu jis smogia savo pašnekovui, taip garbinančiam pastoriaus atsidavimą kelti tautinę savimonę : palauk, palauk- žiūrėsiu, ar ilgai/ Lietuviškai sakysi karaliaučiui/ pamokslus savo .

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (654 žodžiai)
  • Dalius
  • Justinas Marcinkevičius Mažvydas
    10 - 1 balsai (-ų)
Justinas Marcinkevičius Mažvydas. (2011 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/justinas-marcinkevicius-mazvydas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:17
×