Justiniano Digestai


Justiniano kodifikacijos reiksme. Kas itvirtinta digestuose. Imperatoriaus justiniano digestai. Imperatoriaus justiniano digestai arba pandektos. Justiniano reiksme.

Imperatoriaus Justiniano digestai ir jų reikšmė. Įvadas. Justiniano digestų istorija. Justiniano digestų reikiamybė. Justiniano digestų reikšmė teisės istorijoje. Teisinis švietimas. Romėnų teisės integracija. Nacionalinė teisės atsiradimas. Nacionalinė kodifikacija. Šiuolaikinė civilinė teisė. Justiniano digestų reikšmė kitose srityse. Išvados ir siūlymai. Summary. Naudotos literatūros sąrašas.

Teisė tai visuma oficialiai pripažintų, įtvirtintų, formaliai apibrėžtų, organizacinėmis – prievartinėmis poveikio priemonėmis užtikrintų, sankcionuotų viešosios organizacijos ir privačių struktūrų, reguliuojančių visuomeninius santykius sistema. Tikriausiai, daugelis apklaustųjų, neįtraukiant teisės specialistų, patvirtintų, jog šių dienų visuomeninė tvarka neįsivaizduojama be teisės, kuri realizuoja ir užtikrina svarbiausius santykius šiuolaikiniame gyvenime. Apskritai, visos susiformavusios dabartinės teisinės sistemos tiek Lietuvoje, tiek Europoje ir už jos ribų valstybėse, turi skirtingus bruožus, tačiau tarp jų egzistuoja viena bendra ir ryški sąveika – romėnų teisė. Romėnų teisė ir valstybingumas buvo pagrindinis Vakarų kultūros elementas, kuris jau ir ankstyvaisiais laikais pradėjo vaidinti žymų vaidmenį. Visos šios aplinkybės taip ir nebūtų išsivysčiusios, ir, veikiausiai, dabar neturėtume šiuolaikinės teisės, jeigu ne atrastieji Justiniano Digestai, kurie atskleidė romėnų teisės raidą bei lėmė jo tolimesnę plėtrą. Pasirinktas darbo objektas ne tik buvo aktualus viduramžiais, tačiau ir šiomis dienomis, kadangi romėnų teisė iki šiol tiriama Europos universitetuose, veikia specialūs tyrimų centrai, atskiros katedros, rengiami moksliniai darbai, straipsniai, bei dėstoma kaip pasirenkamasis ar net privalomasis kursas teisės specialybės studentams. Reikėtų akcentuoti, kad kalbėdami apie Justiniano Digestus nesuklysime jeigu juos įvardysime terminu „romėnų teisė“, kadangi Digestų turinys iš esmės būtent ir yra romėnų teisės fenomenas. Taigi, aptartosios aplinkybės sudaro prielaidą teigti, jog atrastųjų teisės šaltinių svarba yra ganėtinai didelė, todėl mūsų pasirinktas darbo tikslas - išanalizuoti jų reikšmę. Norėdami pasiekti norimą rezultatą, esame įsitikinę, kad tinkamą sampratą formuoja ne tik konkretūs faktai, tačiau, taip pat, visos kitos su tuo susijusios aplinkybės bei įvykiai, kadangi platesnis požiūris į objektą suteikia išsamios informacijos, kurios išsklaido iškilusias abejones tiriamuoju klausimu. Taigi, mūsų analizės uždaviniai prasideda trumpa romėnų teisės raidos ir Justiniano Digestų atsiradimo ir išnykimo apžvalga. Šių tyrimų tam tikra charakteristika atskleidė svarbų aspektą, tokį kaip Justiniano Digestų reikiamybė, todėl šiame skirsnyje būtinai nutarėme išsiaiškinti jų poreikį po daugelio metų.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (6659 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Justiniano Digestai
    10 - 3 balsai (-ų)
Justiniano Digestai. (2012 m. Rugsėjo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/justiniano-digestai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:20
×