Jutikliai. Mechatronikos referatas


Jutikliai referatas. Davikliai referatas. Referatai jutikliai. Parametriniai jutikliai. Mechatronika referatas. Holo jutiklis. Induktyviniai jutikliai referatas. Parameriniai jutikliai. Generatorinis jutiklis. Parametriniai jutikliu veikimo principas.

Jutikliai ir jų klasifikavimas. Kelio ir padėties jutikliai. Induktyviniai jutikliai. Talpinis jutiklis. Fotoelektriniai jutiklai. Mechaninės jėgos ir momento jutikliai. Holo jutiklis. Linijiniai jutikliai. Ultragarsiniai jutikliai. Literatūra.

Automatinės sistemos yra sudarytos iš tarp savęs susijusių komponentų. Komponentas- tai atskira automatinės sistemos dalis, kuri kiekybiškai arba kokybiškai pakeičia gautą signalą ir perduoda jį į išėjimą.Šie komponentai gali būti aktyvieji ir pasyvieji. Kiekvieną komponentą galime traktuoti kaip tam tikros energijos keitiklį, į kurį patenka signalas x(t), o išėjime gaunamas signalas y(t). Jutiklis ( informacijos keitiklis) – įrenginys, keičiantis į įėjimą paduodamą kontroliuojamąjį ar reguliuojamąjį fizikinį didį signalu, labiausiai tinkamu kitiems komponentams valdyti.Dauguma jutikliu neelektrinius fizikinis didžius ( greitį, slįgi ir kt. ) keičia elektriniais didžiais ( įtampa, srove, induktyvumu, varža). Jutikliai skirstomi pagal veikimo principą parametrinius ir generatorinius. Pagal išėjimo signalą parameriniai jutikliai skirstomi: aktyviosios varžos, induktyviniai, talpiniai.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindis
  • Jutikliai. Mechatronikos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jutikliai. Mechatronikos referatas. (2012 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/jutikliai-mechatronikos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:26
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo