Jutikliai


Statines jutikliu charakteristikos. Jutikliu apibrezimai. Jutiklio apibrezimai. Fotoelektrinio jutiklio funkcine schema. Analoginiai jutikliai.

Įvadas. Pagrindinės sąvokos ir apibrėžimai. AVS signalų rūšys. Jutiklių funkcinė schema ir jautrieji elementai. Jutiklių vystymosi tendencijos ir perspektyvos. Įvairių spinduliuojančių efektų panaudojimas jutikliuose. Jutiklių statinės charakteristikos. Jutiklių dinaminės charakteristikos. Jutiklio grandžių jungimo schemos. Diferencialinė grandžių jungimo schema ir jos privalumai. Logometrinė grandžių jungimo schema. Kompensacinio jutiklio grandžių jungimo schema. Logaritminių jutiklio grandžių jungimo schema. Jutiklių sujungimo su valdymo ir kontrolės įtaisais schemos. Jutiklio išėjimo grandinės ekvivalentinė schema. Jutiklius sujungimo su keliais įtaisais tipines schemos. Jutiklių ir vikdiklių sujungimo su skaitmeniniu įtaisu schemos. Loginiai ir analoginiai jutikliai ir jų charakteristikos. Padėties nustatymo jutikliu klasifikacija. Induktyvinių jutiklių fizikiniai pagrindai. Talpiniai priartėjimo jutikliai rezonansinė grandinė. Magnetiniu priartėjimo jutikliu pagrindai, Herkonai. Holo jutikliai. Vygando jutikliai. Gauso efektas magnetorezistyviniai ir ferojutikliai. Optinių priartėjimo jutiklių pagrindai. Fotoelektriniai įtaisai. Šviesos diodai. Foto diodai. Šviesolaidžiai, jų tipai ir sandara. Stiklo pluošto ir polimeriniai šviesolaidžiai.

Automatinė valdymo sistemoje (AVS) matavimo įtaisas vykdo pagrindinę funkciją - kontroliuojamojo objekto parametrų matavimą. Galutinis matavimo proceso tikslas - matuojamųjų dydžių vertės palyginimas su dydžiu, kuris laikomas matavimo vienetu arba etalonu. Betarpiškai arba tiesiogiai palyginti galima linijinius dydžius: masę, laiką ir kt.

Daugelio fizikinių dydžių negalima betarpiškai palyginti su matavimo vienetu pvz. debitas, galia, energija.

Šiems dydžiams fizinis matavimo momentas iš viso negali būti sukurtas ir naudojamas. Todėl matavimo procesas daugeliu atvejų susijęs sumatuojamojo dydžio keitimu į kitą dydį. Šią keitimo funkciją vykdo automatikos elementai - jutikliai.

Jutiklių savybių tyrimas ir naujų jutiklių kūrimas gali būti žymiai palengvintas, jei jutiklį įsivaizduosime sudarytą iš atskirų dalių, vadinamų grandimis.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 1410 KB
  • 2013 m.
  • 35 puslapiai (6101 žodžiai)
  • Pashkito
  • Jutikliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Jutikliai. (2013 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/jutikliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:01
×