J.Vaitkaus spektaklio "Svajonių piligrimas" recenzija


Vytauto didžiojo universitetas. Spektaklio analizė. Panaudota literatūra.

J.Vaitkus kartą yra užsiminęs, kad Lietuvoje (bendraminčių prasme) Čiurlionis yra visiškai vieniša asmenybė: jis buvo maksimalistas, nužengęs toliau, nei tuometinė visuomenė.

Žymiausias K.M.Čiurlionio tyrinėtojas Vytautas Landsbergis yra pastebėjęs, kad J.Vaitkus dar pirmajame "Svajonių piligrimo" pastatyme suformulavo kone svarbiausią visos savo karjeros darbų temą: asmenybės ir tikrovės susidūrimas.

Tarsi modernaus teatro tėvas Augustas Strindbergas, J.Vaitkus žaidžia dvejomis jautriomis gijomis - vakarietiškuoju nihilizmu (vyriškas pradas) ir infantiliu naivumu (moteriškas pradas). Stebėtina, kaip puikiai jis sugeba atskleisti skirtingas aktorių asmenybių puses. J.Vaitkus darbe su aktoriais naudoja daug įvairių pratimų ir metodų. Stebėjusieji repeticijas tvirtina, kad aktoriai be žodžių ima spinduliuoti išgrynintas emocijas ir sunkiai paaiškinamą energiją. Apibendrinant galima sakyti, kad "Svajonių piligrimas" - avangardinis ir modernus spektaklis, kuriame ignoruojama klasikinė sceninio pasakojimu struktūra (jis greičiau primena žmogaus sąmonės srautą, asociacijų ir prisiminimų kratinį). Tačiau atsižvelgiant į temą ir spektaklio problematiką tai puikiai pasiteisina. Verta daugiau panagrinėti, kokias menines ir technines priemones režisierius naudojo "Svajonių piligrime" vystydamas temas ir įgyvendindamas režisūrinius sprendimus.

"Svajonių piligrimas" pastatytas pagal režisieriaus Jono Vaitkaus ir dramaturgo bei rašytojo Eugenijaus Ignatavičiaus dramą. Naujausioje sceninėje kūrinio versijoje - visas būrys ne tik vyresnės, bet ir jaunosios kartos kūrėjų: Jonas Braškys, Vaida Būtytė, Mindaugas Capas, Gediminas Girdvainis, Rasa Jakučionytė, Ineta Stasiulytė, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas bei tik pernai vaidybos mokslus išėję aktoriai Josifas Baliukevičius, Tadas Grynas, Tomas Kliukas, Irina Lavrinovič, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Vainius Sodeika, Agnė Šataitė ir Toma Vaškevičiūtė. Spektaklio metu vaizdo įraše komunikacija su auditorija vyksta ir gestų kalba."Svajonių piligrime" K.M.Čiurlionio tekstus taip skaito Valdas Katutis.

  • Teatras Recenzija
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1604 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • J.Vaitkaus spektaklio "Svajonių piligrimas" recenzija
    10 - 9 balsai (-ų)
J.Vaitkaus spektaklio "Svajonių piligrimas" recenzija. (2015 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/jvaitkaus-spektaklio-svajoniu-piligrimas-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:16
×