K. Binkis. „100 pavasarių“ „Keturių vėjų manifestas“ Maištas prieš tradiciją - potemė


K. Binkis. „100 pavasarių“ „Keturių vėjų manifestas“ Maištas prieš tradiciją - potemė.


Kazys Binkis – žymus lietuvių poetas, rašytojas, žurnalistas bei dramaturgas. Jo kūrybą žino beveik kiekvienas, kadangi Binkis yra vienas originaliausių ir neramiausių pomaironinės kartos poetų, kuris labai pripažino įvairiausius iššūkius ir eksperimentus. Kazys Binkis savo kūryba jautė ypatingą būtinybę atnaujinti poeziją ir jos nusistovėjusį žodyną. Jis įkvėpė netgi žymų „Keturių vėjų“ sąjūdį - XX a. 3 dešimtmečio Lietuvos rašytojų avangardistų grupę. Tačiau kad ir kaip bebūtų, Kazys Binkis neatsisakė ir liaudies švietėjo misijos bei populiarios eiliuotos žurnalistikos. Tad galima daryti preliminarią prielaidą, kad Kazys Binkis žinomas kaip unikalus rašytojas, kurio kūryboje ir gyvenime iškilo labai svarbus maišto prieš tradiciją reiškinys. Kaip visa tai reiškėsi, aptarsiu šioje kalboje, remdamasi(-is) poeto tekstais.

Taigi, apibendrinant, matoma, kad Kazys Binkis – visiškas novatorius, kurio kūryba ir jos pasikeitimai yra unikalūs. Kazys Binkis visais įmanomais būdais bandė parodyti visiems, kad nors gerbia senąsias kūrybos tradicijas, jis eina su jomis ir pamažu jų įkvėptas bando kurti naujas tradicijas, kurios lems naujų, avangardistiškų, modernių kūrybos bruožų susikūrimą. Kazys Binkis visa tai įprasmina ne tik pirminiais pažadais ir manifestu, tačiau ir akivaizdžiais kūrybos pavyzdžiais.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (792 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paulius
  • K. Binkis. „100 pavasarių“ „Keturių vėjų manifestas“ Maištas prieš tradiciją - potemė
    10 - 3 balsai (-ų)
K. Binkis. „100 pavasarių“ „Keturių vėjų manifestas“ Maištas prieš tradiciją - potemė. (2018 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-binkis-100-pavasariu-keturiu-veju-manifestas-maistas-pries-tradicija-poteme.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 17 d. 15:33
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema