K. Binkis Atžalynas analizė


Va toks, kaip mišiolas. Mišiolas - katalikų liturginė knyga, kunigų naudojama per šv. Mišias Štai ir dabar turiu skubėti į ponių patronato posėdį. Patronatas -  teis. našlaičių ar tėvų globos netekusių vaikų laikinas auklėjimas kitose šeimose pagal sutartį Konfekciono savininkas, turėjo didelę gatavų drabužių krautuvę. Konfekcionas – drabužių parduotuvė Ai, koks tavo reisfederis. Reisfederis – braižiklis Ko tu čia šauki, kaip vargamistra per egzekvijas? Egzekvijos – mišios už mirusiuosius Dežuruojąs! Dežuruoti – budėti Kriminalinis pradas jame tartum miega letargo miegą. Letargo miegas - tariamoji mirtis, liguistas miegas, iš kurio neįmanoma pažadinti Įdomus psichologinis momentas,- kriminalogijoj vadinamas psichiniu kataklizmu. Kataklizmas - katastrofa, didelis Žemės paviršiaus pasikeitimas Žinau,- algebros, geometrijos ir dar kitokia fanaberija.


Tuo metu pasirodė Keraitienė ir pasidomėjo, apie ką vyrai kalba. Kai sužinojo pokalbio temą, ėmė peikti savo auklėtinio draugų pasirinkimą. Jai nepatiko, kad Petras bendrauja su Šiaučiuku, tačiau berniukas jį gynė, nes jie buvo gan geri draugai.(„Jis labai geras vaikinas, dėdinyt.“) Žinoma, suaugusiems labiausiai nepatiko faktas, kad vaikinas rūko, tačiau Petras ėmė įrodinėti, kad jo draugas jau žada mesti, o tai dar labiau prajuokino Keraitį, tačiau vyras bandė ginti savo auklėtinį. Keraitienė negalėjo to klausytis, todėl paliepė berniukui nubėgti paimti pudros. Kai jis išėjo, ji ėmė pykti ant savo vyro, kam šis blogai auklėja Petrą. Blogiausia jai atrodė tai, kad jis elgėsi kaip tikras kaimietis, o tai blogino jų šeimos įvaizdį.(„Girtis savo kriaučiška kilme, ir dar tarnaitės akivaizdoj.“) Kai Petras grįžo su pudra, Keraitienė jį pamokė gerų manierų ir liepė eiti į savo kambarį. Vos tik jam išėjus vėl ėmė apkalbinėti, o Keraitis vėl stojo jo ginti.(„Protingas vaikas, ką jam ten draugai padarys.“) Moteriai taip pat buvo įdomu, kodėl Petras nebendrauja su Barzdžių vaiku, tačiau išgirdusi priežastį pritarė vaikino nuomonei, jog nereikia su tuo bernioku bendrauti. Keraitis į šią situaciją žiūrėjo kiek abejingai.(„Ką ten kištis į mokinių reikalus, susitvarkys patys.“)

Staiga kažkas ėmė belstis į duris. Tai buvo siuvėjas Žiogas, kuris atnešė kelnes ir paltą. Tačiau Keraitienė nebuvo patenkinta palto sutvarkymu, nes viena moteris ją pagyrė, o kai moteris moterį giria, jos nuomone, reiškia, kad ji blogai atrodo ir priešininkė tuo džiaugiasi. Žiogas prieštaravo šiai nuomonei ir jie abu paklausė Keraičio nuomonės. Keraitienei jis pasirodė kiek platus, o jos vyrui per siauras. Išgirdus tokią nuomonę, moteris suprato, kad paltas sutvarkytas iš tiesų gerai ir, žinoma, paprieštaravo vyrui.(„Kam paltas, o kam protas siaurokas.“) Tuomet kalba pasisuko apie uniformą Petrui. Žinoma, Keraitienė norėjo prieš visus pasirodyti, todėl prašė pačios brangiausios medžiagos. Kai buvo atlikti išmatavimai, Žiogas išėjo savais keliais.

Greitai klasėje pasirodė direktorius, kuris pasakė ilgą kalbą apie šį baisų įvykį ir sugalvojo jį išspręsti šitaip: vaikams buvo išdalinti lapukai, ant kurių jie turėjo parašyti žodį „taip“ arba „ne“. Vienas lapukas turėjo būti su teigiamu atsakymu ir jį parašęs vaikas turėjo pasirodyti vakare direktoriaus namuose bei pasiaiškinti dėl įvykio aplinkybių. Direktorius turėjo trumpam išeiti, todėl visi vaikai ėmė vienas kitą įtarinėti ir baisėtis tuo, kas nutiko jų pačių klasėje. Tačiau šioms šnekoms nebuvo daug laiko, nes pasirodė inspektorius, kuris pradėjo vykdyti apklausą ir išsiaiškino, kad iš klasės paskutinis išėjo Jasius, kuris mokykloje norėjo padaryti namų darbus, nes jo namuose ir taip gyveno labai daug vaikų, kurie jam trukdė mokytis. Žinoma, tą akimirką jis tapo pagrindiniu įtariamuoju. Bet tą akimirką pasirodė direktorius ir liepė paduoti apklausos lapelius. Visi lapukai buvo su neigiamais atsakymais. Buvo nuspręsta, kad bus apklausiamas Jasius. Tai pamatęs, Petras atsistojo ir pasakė, kad tai padarė būtent jis.

Tuo metu mokytojų kambaryje vyko arši diskusija apie tai, kas galėjo taip pasielgti.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (3675 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • K. Binkis Atžalynas analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
K. Binkis Atžalynas analizė. (2017 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-binkis-atzalynas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:17
×