Kazys Boruta Baltaragio malūno tautosakiškumas


Baltaragio malunas rasinys. Baltaragio malunas aprasymas. Baltaragio malunas citatos. Baltaragio malunas tautosakiskumas. Kazys boruta baltaragio malunas rasinys. Baltaragio maluno rasinys. Kazys boruta baltaragio malunas. Baltaragio malunas recenzija. Kazys boruta baltaragio malunas aprasymas. K. boruta baltaragio malūnas.

"Baltaragio malūnas" - tai kūrinys apie liaudies dvasinį grožį ir išdidumą, parašyta pasinaudojant pasakų motyvais. Būdingiausias kūrinio bruožas – lyrizmas ir liaudiškas humoras.
Romane tautosakiškiausias veikėjas yra velnias. Jis gyvena Paudruvės pelkėse. “Baltaragio malūno” velnias netik nusmurgęs ir netikęs, bet ir tinginys. Šias savybes apibūdina ši citata: ‚Pinčiukas buvo toks netikęs velnias ir dar toks tinginys, kad niekam nepadarydavo nei bloga, nei gera“. Kaip bebūtų velnias turėjo ir gerų savybių: “Turėjo Pinčukas ir gerų ypatybių, iš kurių Baltaragiui labiausiai patiko, kad buvo sąžiningas, laikėsi savo žodžio ir bijojo moteriškų sijonų. Jau iš tolo pamatęs moterišką sijoną, lįsdavo po girnomis ir unkšdavo iš baimės kaip šunytis, kol Baltaragis jį nuramindavo.”. Kūrynyje velnias turėjo uodega nagus , bei ragiukus.

Lietuvių tautosakoje velnias taip pat gyvena pelkėse ir įvairiose mitologinėse vietose. Jo pagrindinės charakterio savybės visada suktumas ir blogumas. Lietuvių tautosakoje velnias taip pat vaizduojamas su nagais, uodega ir ragais.

Tiek tautosakoje, tiek romane velnias turi atgamtinių , stebuklingų galių, kurios stebindavo ir baugindavo žmones. Šias galias velnias vartodavo, norėdamas kam nors pakenkti ar ką nors apgauti. Tačiau žmonės netokie kvaili todėl velnias dažnai likdavo pats apgautas ir net pamokytas už blogus darbus.

Štai tokį velnio personažą atskleidė K.Boruta romane ‚Baltaragio malūnas“. Velnio buveinė, išvaizda, charakteris, kerštas visiškai sutampa su lietuvių tautosakoje kuriamu velnio paveikslu.

Taipogi romane tautosakiška erdvė, skaičiai, piršlybos, pats malūnas , bei įvairūs virtimai.

Romano pabaigoje, kai Perkūnas audringą naktį trenkė į malūną ir šis užsidegė, Baltaragis virto akmeniu.

Man labai patiko šis Kazio Borutos kūrinys, sukėlęs man ivairiapusių jausmų. Taip pat manau, jog “Baltaragio malūnas” yra tautosakiškas romanas, atspindintis lietuvių mitologiją, etnografiją.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (752 žodžiai)
  • Mokykla
  • Izolda
  • Kazys Boruta Baltaragio malūno tautosakiškumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kazys Boruta Baltaragio malūno tautosakiškumas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-boruta-baltaragio-maluno-tautosakiskumas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:22
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo