K. Donelaičio ,,Metų’’ bendruomenės vertybės


Kokiomis vertybemis remiasi donelaicio metu bendruomene. Rasinys apie kokias vertybes kalba kristijonas donelaitis tema metai. Metai literaturinis rasinys kokiomis vertybemis remiasi metai bendruomene. Donelaitis metai vertybes. "metų" vertybes literaturinis rasinys. Zemdirbio gyvenimo verte lietuvių literaturoj rasinys. Zemdirbio gyvenimo verte donelaicio poezijoje. Buru bendruomene. Bendruomene lietuviu literaturoje. Ar dorybe yra vertybe donelaitis.

,,K. Donelaičio ,,Metų’’ bendruomenės vertybės ’’.

Kristijonas Donelaitis – pirmasis rašytojas suteikęs pradžią pasaulietinei lie-tuvių literatūrai . Ryškus K. Donelaičio asmenybės bruožas – nusistatymas prieš nuožmius ponus ir demokratiškas lietuviškumas. Donelaitis labai gerbė paprastus kaimo žmones ir puoselėjo lietuvių kalbą. K. Donelaičio demo-kratiškumas, artimumas lietuviams baudžiauninkams meniškai išreikštas kūryboje.Vienas iš svarbiausių šio rašytojo kūrynių yra ,,Metai’’. Ši poema vaizduoja lietuvių baudžiauninkų kitaip poemoje vadinamų būrų bendruomenę, jos socialinę padėtį ir dvasinius bruožus . Donelaitis šiuo kūriniu pabrėžia prigimtines žemdirbio dorybes bei vertybes . Vertybė yra tai, kas brangu, vertinama ir puoselėjama kaip neįkainojamas turtas. Donelaitis „Metus“ taip pat kūrė ne kaip estetinę funkciją turinčią grožinę literatūrą, bet kaip kūrinį, kuris padės išugdyti dorą valstietį.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (593 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • K. Donelaičio ,,Metų’’ bendruomenės vertybės
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
K. Donelaičio ,,Metų’’ bendruomenės vertybės. (2014 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-donelaicio-metu-bendruomenes-vertybes.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:43
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo