K. Donelaičio „Metų“ ištraukos analizė ir interpretacija


Viežlybieji burai. Kristijonas donelaitis metai aprasymas. Donelaicio metai analize. K.donelaitis metai aprasymas. Donelaitis metai analize. Donelaitis metai interpretacija. Kristijonas donelaitis metai interpretacija. Metai analizė. Donelaitis metai santrauka. Donelaicio metai santrauka.

Kristijonas donelaitis – mažosios lietuvos. A. Poetas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas, kunigas. K. Donelaičio literatūrinis palikimas yra šešios pasakėčios ir epinė poema „metai“. Poemoje didžiausios vertybės yra dievas, gamta, darbas ir žmogus. Nagrinėjamoje ištraukoje pagrindinis pasakotojas – selmas. Jis yra viežlybasis būras: darbštus, pamaldus, moralus, dėl to turintys teisę mokyti kitus moralumo. Selmas yra susirūpinęs būrų morale ir kitataučių įtaka lietuvninkams.

Kristijonas donelaitis – mažosios Lietuvos 18a. K. Donelaičio literatūrinis palikimas yra šešios pasakėčios ir epinė poema metai .

Pasak jo, viežlybieji būrai šventai ir mandagiai elgiasi, laikosi šventojo rašto, prižiūri savo namus ( bet ir savo namus kaip reik pridabodami valdo ), savo vaikus moko tikėjimo ir doros, šelmysčių neprsimano, yra dori ir tikintys žmonės. Šiais žodžiais selmas apibūdindamas viežlybuosius (moralius) būrus daug ką pasako ir apie save. Jis žino, kad yra žmonių, kurie gyvena pagal krikščioniškąsias tiesas: bet ir viežlybųjų krikščionių dar nepristigom . Jis išaukština tai, kas susiję su viežlybumu, būrų moralumu, darbu ir tikėjimu. Ištraukoje dažnai naudojamas ir jungtukas bet šiuo jungtuku pasakotojas supriešina nenaudėlius būrus su viežlybaisiais.

Selmas teigia, kad nemoralių būrų vis daugėja vis pulkelis miels vienųjų buvo mažesnis/kaip anas durns pulks nelabųjų irgi bedievių. Bet dar ir toliau taip bus, kad sviets pasidūkins .

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (382 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilmantas
  • K. Donelaičio „Metų“ ištraukos analizė ir interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
K. Donelaičio „Metų“ ištraukos analizė ir interpretacija. (2011 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-donelaicio-metu-istraukos-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 12:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo