K. Donelaičio „Metų” veikėjai


K. Donelaičio „Metų” veikėjai. Poemos veikėjai. „Metų” veikėjai gyvena Vyžlaukio valsčiuje. Lytis. Iš viso poemoje veikia apie 50 veikėjų. Lauras. Nors ir moteriškos. Amžius. Pimė Gryta. Socialinis sluoksnis. Kristijono Donelaičio poemoje „Metai” atsispindi XVIII a. Kitataučiai. K. Donelaitis išaukština tokias vertybes kaip mandagumas. Viežlybieji ir nenaudėliai. Veikėjai skirstomi į teigiamus („Viežlybuosius”) ir vertus pasmerkimo („Nenaudėlius”Viežlybieji. Blėkius. Slunkius. Religingumas. Selmo lūpomis tikėjimą skleidžiantis K. Informacijos šaltiniai. Kristijonas Donelaitis „Metai”.

Kristijono Donelaičio poemoje „Metai” atsispindi XVIII a. Mažosios Lietuvos socialiniai sluoksniai. Veikėjai yra skirstomi į būrus, ponus, kitataučius, tarnus bei būrų ir ponų tarpininkus.

Veikėjai skirstomi į teigiamus („viežlybuosius”) ir vertus pasmerkimo („nenaudėlius”).

Selmo lūpomis tikėjimą skleidžiantis K.Donelaitisreligingumą laiko viena (bene svarbiausia) pasaulio pažinimo sąlyga. Tikintis žmogus laikomas teisingu. Tai įrodo ponų pavadinimas „bedieviais”, „glūpais”, „bėdžiais”, kai jie nepasimeldžia prieš valgį. K. Donelaitis religingą bendruomenę laiko iš dalies protinga, nes netikinčiuosius Dievas baudžia. O jeigu netikintieji baudžiami, tai jie gyvena neišmintingai.

  • MS PowerPoint 2650 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (405 žodžiai)
  • Mokykla
  • Armina
  • K. Donelaičio „Metų” veikėjai
    10 - 11 balsai (-ų)
K. Donelaičio „Metų” veikėjai. (2015 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-donelaicio-metu-veikejai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 23:04
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo