K. Jasperso filosofijos samprata


Jaspersas. K.jaspersas. Jaspersas buties problema. Filosofuojančio žmogaus nepriklausomybė. K. jaspersas. buties samprata. K.jasperas. buties samprata. Žmogaus nepriklausomybė. Būties filosofija ir prasmė. K.jasperso filosofija. K.jasperso etika.

K. Jasperso filosofijos samprata. Kas yra filosofija? K. Jasperso samprata apie būtį. Filosofijos ištakos. Filosofuojančio žmogaus nepriklausomybė. Filosofinis gyvenimo būdas. Literatūra. Kas yra filosofija ir ko ji verta - ginčijamas dalykas. Kartais iš jos laukiama nepaprastų atradimų , o kartais ji abejingai atmetama kaip mąstymas, neturintis objekto. Filosofija yra laikoma dalyku, kuris liečia kievieną ir todėl ji turi būti paprasta bei supratama, arba manoma ją esant tokią sudėtigą, kad jos imtis yra beviltiška. Tai, kas vadinama filosofija , iš tikrųjų ir duoda pagrindą tokiems prieštaringiems vertinimams. Filosofija apmąsto būties visumą , liečia žmogų kaip žmogų, ji mąsto apie tiesą, kuri prasiskverbia giliau negu bet koks mokslinis pažinimas. Pagrindinis k. Jasperso filosofijos klausimas - kas yra būtis? Būties problemą jis kelia kaip būties žmogiškosios prasmės problemą. K. Jasperso įsitikinimu žmogus negali persikūnyti į dievą, žmogaus protas nesąs dieviškas, jis tik žmogiškas, todėl baigtinis ir ribotas.

Kas yra filosofija ir ko ji verta - ginčijamas dalykas.

žinoma , susisteminta filosofija priklauso nuo specialiųjų mokslų. Bet pirm visų mokslų ji nuomonė , kad filosofija prieinama kiekvienam , yra pateisinama. Juk net painiausi filosofijos specialistų klystkeliai turi prasmę tik tada , kai jie baigiasi žmogaus būtyjautentiškai filosofuoja ne tik vaikai , bet ir psichiniai ligoniai. Prasmingas yra teiginys : vaikai ir kvailiai sako teisybę . Tačiau kuriamoji galia , kuria pasižymi didžiosios filosofinės mintys, glūdi ne čia, o atskiruose individuose.

Kadangi filosofija žmogui yra būtina , ji visais laikais gyvuoja viešojoje nuomonėje. Kas filosofiją atmeta, pats kuria tam tikrą filosofiją, nors šito ir nesuvokia.

Graikų kalbos žodis filosofas reiškia mylintis pažinimą . Filosofijos esmė - tiesos ieškojimas. Filosofuoti - tai būti kelyje, klausimai filosofijai svarbesni negu atsakymai; kiekvienas atsakymas virsta nauju klausimu. Pasiekti tokią tikrovę situacijoje, kurioje yra žmogus ,- štai tikroji filosofavimo prasmė.

Filosofija neturi nieko , kas būtų virš jos arba šalia jos. Kiekviena filosofija save apibrėžia įgyvendindama save.

Filosofijoja yra vientisa gyvos minties ir šios minties apmąstymo realizacija, arba veiks senovės mąstytojai sako : savo objektu filosofija esanti dieviškųjų dalykų pažinimas, esinio kaip esinio pažinimas , o tikslu ji yra mokymasis mirti, laimės siekimas mąstymo stichijoje, artėjimas prie dievybės , pagaliau savo plačiausia prasme ji yra visokio žinojomo savižina, visų menų menas, mokslas apskantriai ir išyvermingai išsaugoti budrų protą pačioje tamsiausioje ir beviltiškiausioje situacijoje.

Filosofija yra tai, kas sutelkia, kas žmogui padeda tapti pačiu savimi nebėgant nuo tikrovės. Nors filosofija paprastomis mintimis gali išjudinti kiekvieną žmogų , bet sąmonongas jos kūrimas yra pabaigos neturinčią nuolat atsinaujinantis, visada aktualus ir visa apimantis uždavinys.

Kartais filosofija atrodo pavojinga, nes ji ardanti tvarką, žadanti dvasios savarankiškumą , kurianti iliuzijas ir atitraukianti žmogų nuo realių uždavinių.

Filosofija privalo save pateisinti. Tačiau to ji padaryti negali remdamasi kuo nors kitu, kam ji reikalinga ir todėl yra pateisinama. Ji gali remtis tik tai jėgomis , kurios kiekvieną žmogų ištikrųjų verčia filosofuoti. Ji gyvuos tol, kol gyvens žmonės.

Filosofija negali nei kovoti, nei įrodyti savo tiesos , tačiau gali save perduoti. Jos gyvastis yra toji vie pagrindinis k.

K.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1711 žodžiai)
  • Universitetas
  • Stasė
  • K. Jasperso filosofijos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
K. Jasperso filosofijos samprata. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/k-jasperso-filosofijos-samprata.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:11
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo